O Víně
Vína ze Srbska, Severní Makedonie, Albánie a Chorvatska nerecenzujeme často, ale je to škoda, protože zejména z odrůdy Vranec/Vranac bývají výborná.
V průběhu prosince jsem otevřel 9 lahví ze čtyř států. Největší zastoupení měla moravská vína (5x), dva zástupci byli z Francie a po jednom z Argentiny a Itálie. Nejvíce mne zaujalo Rulandské šedé 2019 výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice a Château Croix de Mission 2018 Appellation Montagne Saint-Emilion Controlée.
Druhá část o vínech našich jižních sousedů, nyní z oblasti Kremstal, Kampstal, Traisental ale i dalších.
Vína našich jižních sousedů, převážně z oblasti Wachau, a tentokrát jedno lepší než druhé.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Burgenland, Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
V této sérii jsou pouze červená vína, dvě bulharská, dvě italská a tři moravská, z toho dvě od stejného vinaře. Celkově to dává jistou možnost porovnání. Navíc se tu sešly i zajímavé odrůdy.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Carnuntum, Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Rád bych nakousl jednu věc (samozřejmě bez ambice jí nějak finálně rozlouskonut), ale musím místy trochu mlžit, abych nezpůsobil problémy.
Hezká série vín z Moravy, Španělska, Chile a Itálie, přičemž z posledně jmenovaných dvou zemí byla ta nejlepší.
V průběhu října 2021 jsem otevřel 9 lahví ze tří států. Největší zastoupení měla vína z Moravy, dva zástupci byli ze Španělska a jeden z Moldavska. Nejvíce mne zaujal Solaris 2020 výběr z hroznů z Vinařství Volařík, Sauvignon 2019 výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice a Ryzlink vlašský 2018 výběr z hroznů z Vinných sklepů Valtice.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau, Wagram a Weinviertel.
Spolu se Zilvarovým rieslingem jsem koupil i pinot noir, stál sice 990,- Kč, ale prostě český pinot Z BŘIDLICE, to prostě musím ochutnat. Pil jsem pinoty z moselské břidlice od Molitora a byly fantastické. Proti tak drahému pinotu (podle bedekru nejlepší tuzemský pinot) jsem plánoval nasadit plnokrevné Burgundsko, ale abych byl maximálně spravedlivý, vybral jsem jednu z nejchladnějších poloh Côte d’Or, až na samém vrcholu combe - terénního zářezu, kterým do údolí proudí ochlazující proudy a kam slunce svítí snad jen při východu a v pravé poledne (upřímně řečeno nechápu, jak takto okrajová poloha přišla ke statusu Premier Cru). Pak jsem ale mazlavým jílem stoupal na Radobýl a neodolal a koupil tam taky pinot (nezapsal jsem si cenu, ale matně tuším, že to bylo kolem tří stovek), ten bude na porovnání jako dělaný. A jak jsem všechny tři načal, vzpomněl jsem si na Kočaříkův pinot, ten je podle mě na špici moravských, a upaloval pro něj do sklepa.
Už od začátku devadesátých let, kdy intenzita mého zájmu o víno přerostla do určité posedlosti, jsem se urputně snažil nalézt ten úplně nej nej nejlepší moravský nebo ještě lépe český ryzlink rýnský. Dočkal jsem se konečně teď?
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
Druhá část reportáže z nejznámější vinařské akce vinařské podoblasti Wachau, tj. z vinařské akce Weinherbst Wachau 2021, jež v letošním ročníku nahradila vinařskou akci zvanou Wachauer Weinfrühling 2021.
Weinherbst Wachau 2021 (I. část)
První část reportáže z nejznámější vinařské akce vinařské podoblasti Wachau, tj. z vinařské akce Weinherbst Wachau 2021, jež v letošním ročníku nahradila vinařskou akci zvanou Wachauer Weinfrühling 2021.
První zářijový víkend jsem se zúčastnil otevřených sklepů ve vinařské podoblasti Kamptal v rámci vinařské akce Kostbares Kamptal, tudíž se v dnešní reportáži za touto vinařskou akcí krátce ohlédneme.
V průběhu srpna jsem otevřel 7 lahví ze dvou států. Pět zástupců bylo z Moravy a dva z Itálie. Nejvíce mne zaujalo italské Vino Nobile de Montepulciano 2013 Denominazione di Origine Controllata e Garantita z vinařství Cecchi a dále pak Tramín červený 2020 pozdní sběr z vinařství Víno Mikulov a.s., Chardonnay 2019 pozdní sběr z vinařství Patria Kobylí a.s., italská Riserva Chianti Classico 2017 Denominazione di Origine Controllata e Garantita z vinařství Tenute Piccini SpA a Rulandské modré 2018 výběr z hroznů z Vinařství Marka Pšovského v Prušánkách.
Krátký pohled na vína degustovaná během uplynulého měsíce, tentokráte se podíváme na různorodá vína rakouských vinařských podoblastí Kamptal, Thermenregion, Traisental, Wachau a Wagram.
V průběhu července jsem otevřel 9 lahví ze čtyř států. Největší zastoupení měla moravská vína (6x) a po jednom zástupci bylo z Itálie, Francie a Argentiny. Moravská vína obstála výtečně a de facto bych mohl vyjmenovat všechna hodnocená v tomto období spolu s italským Gran Maestro 2018 Indicazione Geografica Tipica a argentinskou Reservou Don David 2019 Malbec.