O Víně

17.01.2010 Mara Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 17.01.2010 07:00

Můj osobní profil

Dalším z řady blogů autorů je ten můj, jež bude netypický tím, že nebude pojednávat ve větší míře o českém vinařství, takže zde můžete očekávat především postřehy ze země našich jižních sousedů (Rakousko), ale kdo ví třeba občas zaskočím i sám sebe něčím jiným, tudíž se nechte příjemně překvapit.

*1982

Narozen ve Dvoře Králové nad Labem, kde s určitými přestávkami žije dodnes. Pracuje ve státní správě v oblasti územního plánování a GIS.

Nick: Mara

Vínu se věnuje někdy od roku 2001, z dob kdy žil ve značně nevinařské lokalitě Plzni, avšak kdy během studií bylo mnoho času na výlety do různých vinařských oblastí a poznávání různých krás vína.

Až na výjimky se specializuje pouze na rakouská vína a vinařství (především z vinařských podoblastí Kamptal, Kremstal, Thermenregion, Traisental, Wachau či Weinviertel), avšak nepohrdne ani víny z jiných oblastí, zvláště pokud se jedná o vína z tamních regionálních odrůd. Preferuje suchá až polosuchá bílá vína, vynechává módní růžová vína a sekty. Nejoblíbenějšími odrůdami jsou Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Neuburské, Muškát žlutý a Zweigeltrebe, avšak není to dogma, mnoho dalších by do tohoto seznamu mohlo také klidně patřit.

Počet příspěvků v diskuzi: 3  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 26543x