O Víně

27.08.2011 Honza Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 27.08.2011 07:00

Můj osobní profil

Zdravím všechny stejně zapálené vínomilce, rád bych se po delší době vrátil s občasnými příspěvky na ovine.cz. Snad nebudu úplně nudit a přispěji k rozmanitosti tohoto portálu.

*1983 v Ostravě

Celý život žije ve vícegeneračním domku v Hlučíně. Od narození navštěvuje Slovácko, kde má babičku. Zde přičichnul k tajům vína díky dědovi a rodinnému vinohradu. Od roku 1999 do roku 2003 studoval Obchodní akademii v Mariánských horách. Od roku 2006 do roku 2007 studoval Valtickou akademii. V současné době studuje v Lednici na Moravě Zahradnickou fakultu Mendlovy univerzity, obor Vinařství a vinohradnictví. Mezi lety 2007 a 2010 pracoval v několika archivech vín jako sommeliér. Dnes spolu s otcem prodává chemicky neupravená vína z ekologických vinic, určená na rychlou spotřebu.

Jak vidí svět vína?
Vadí mu přílišný ostych některých lidí a pohled na víno, jako na něco snobského. Nenachází v obchodech pitelnou střední třídu moravských vín, nepříliš stabilizovanou, určenou na vypití. Chybí mu velká vína, která by odpočívala ve dřevě a přicházela na trh ve vrcholné formě.

Jaká vína má nejraději?
Taková, která jsou na vrcholu. Ve smyslu archivačního potenciálu a ve smyslu co nejmenšího obsahu síry u mladých vín "na vypití". Nejraději se "nalévá" spíše mladým vínem s minerálním podtextem a nerozpoznatelnou stabilizací. Vyhovují mu spíše bílá vína z Moravy, Německa, Rakouska a Alsaska. Dává přednost autentickým vínům bez přidaných kvasinek.

Počet příspěvků v diskuzi: 3  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5484x