O Víně

29.01.2011 -Vicky- Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 29.01.2011 07:00

Můj osobní profil

Základní informace o autorovi s nickem -Vicky-

*1981

nick: -Vicky-

V současnosti pracuje jako prodejce zájezdů v internetové cestovní agentuře, bydlištěm v Brně.

Pochází ze severu Moravy, ze Vsetína, kde potkával vína především v supermarketech a večerkách. Tehdy se jeho zájmy točily prakticky výhradně kolem rallye, ve které působil snad na všech postech - jako fotograf, novinář, činovník i jako aktivní spolujezdec. Jeho podstatně hlubší zájem o víno vybudilo až přestěhování do Brna v roce 2005. Denní chození kolem vinoték, Pálava kousek cesty vlakem a několikrát ročně návštěvy Valtic ho nenechaly chladným. Svůj zápal pro víno začal také přenášet na všechny známé kolem, a tak ač se sám považuje jen za mírně poučeného laika, věnuje značné úsilí osvětě ještě méně poučených přátel a příbuzenstva. Není přece nic krásnějšího, než když zarytému pivaři dokážete, že i ve víně je krása a stojí za to ji objevovat.

Moc si váží lidí kolem vína, především pak jeho tvůrců, ale i zkušených odborníků, na které hledí s pokorou a spíše se nechá rád poučit, než by s nimi se svými zatím chabými znalostmi polemizoval. Své obzory si rozšiřuje na řízených degustacích, akcích otevřených sklepů či soutěžích, ale snaží se zachycovat i aktuální události především prostřednictvím internetu. Má rád vinařské soutěže a sleduje jejich výsledky, i když si často po přechutnání vzorků říká, že profesionální degustátoři mají „asi jiný jazyk nežli on". Není to ale pro něho důvodem medailové víno neochutnat, mají u něj stejnou „úspěšnost" jako ta ostatní. :-)

Z vín preferuje ta s vyšším zbytkovým cukrem, čímž se od odborníků zásadně liší, ale úspěšně se snaží si to nenechat vymluvit, jako pouhý laický vrtoch, i když je někdy téměř nucen se za své názory na více líbivá a podbízivá vína stydět. Z odrůd má rád spíše aromatičtější vína, nejraději ochutnává méně rozšířené odrůdy Hibernal, Aurelius a Sylvánské zelené. Vyloženě neoblíbenou odrůdu nemá, i když např. milerku celkem úspěšně míjí. Pije prakticky výhradně vína bílá, červená jen v rámci ochutnávek, lahve červeného vína domů nekupuje. Konzumace zahrnuje z 99,9 % domácí moravskou produkci, ale poslední dobou více pošilhává po moselských ryzlincích v jejich sladších provedeních. Ale Morava je Morava, je tu toho ještě tolik k ochutnání!

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 5695x