O Víně

29.03.2011 Neználek Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 29.03.2011 07:15

Roční odmlka, návrat

A jsem tu zase! Drobná připomínka mé roční pasivity.

Tak jsem tu zas. Po roční odmlce. Nebyl jsem ve výkonu trestu, ani na krásné cestě kolem světa, ani jsem se (zatím) nestal nuceným abstinentem. Jen jsem musel trochu přehodnotit mé volnočasové aktivity. Vínu jako největšímu koníčku se věnuji stále, ale protože psaní (spíše pravidla českého pravopisu), mně činí problémy, přestal jsem se chvíli trápit. Bohužel potřeba vyjadřovat se, sdělovat, mě stále neopustila, a tak vás prostřednictvím ovine.cz budu obtěžovat dál.

Nevím, co bych měl vybrat z mých vinných zážitků, aby mé sdělení mělo pro vás hodnotu, ale pokusím se v nejbližších dnech o zveřejnění nějakých článků.

Zatím začnu rubrikou podle mojí huby. Ta by měla představovat nejlépe jedno víno měsíce, které opravdu stojí za zmínku, něco jako doporučení. Pro tentokrát uvedu hned dvě (I za dlužný měsíc.).
Leden - Ryzlink rýnský 2008 pozdní sběr - Vinařství Sonberk (Popice, Sonberk), č.š. 1008 (Velký Sonberk), suché, 12,5 %, zbytkový cukr 6,3 g/l, kyseliny 7,8 g/l. Tak toto víno se pokuste neminout. Nebudu ho popisovat, ale dopřejte si ho. Opravdu stojí za to!

Únor - Z řady ochutnaných vín vyčnívala kupodivu dvě sladká vína. A s ještě větším překvapením jedno víno ročníku 2010! Byl to Hibernal 2010 výběr z hroznů, od Jana Kučery z Kostic. No, to asi nikde neseženete, takže vám snad vyloudím sliny do úst prohlášením, že tak perfektně zvládnuté víno ročníku 2010 bych nečekal. Sladké, ale se spoustou kyselin k tomu, přesto harmonické, hotové vyvážené. Lahůdka!
To druhé bylo už komerční, Veltlínské zelené 2004 ledové - Vinné sklepy Valtice (Dolní Dunajovice, Růžový kopec). Neskutečně zachovalé víno zestárlé do krásy jako, jakó...třeba jako Connery.

Tak od teď už na shledanou snad pravidelněji.

Počet příspěvků v diskuzi: 8  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3592x