O Víně

10.04.2010 JFK Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 10.04.2010 07:00

Můj osobní profil

Rád pozoruji, ochutnávám, diskutuji, zažívám překvapení s víny, nyní se s vámi budu také dělit o své poznatky, i když většinou raději zůstávám v pozadí i se svým hodnocením. Budu rád za vaše případné komentáře k mým poznatkům, abych se mohl posunovat ve svém bádání stále kupředu.

*1976

Žijící toho času v Praze, pracující na realitním trhu...

Nick: JFK

Narozen na severu Moravy, tudíž od mládí nakloněn spíše trnkám a hruškám šedivkám. K dobrému vínu se dostal kolem roku 1999, nicméně intenzivnější a systematičtější zájem začal projevovat kolem roku 2007.

Začínal s moravskými, převážně bílými víny, poté objevil také krásy červených vín. Nyní v něm začíná klíčit zarytý burgundofil, s mnohdy až nekritickým obdivem k odrůdám Pinot noir a Chardonnay z této oblasti. Především různé animální a minerální tóny jej dokáží přivést k těm nejkrásnějším zážitkům. A o zážitky usiluje především, to jej na víně prostě baví. Nevyhýbá se ani dalším odrůdám, rád ochutná Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský nebo třeba Veltlínské zelené.

Byl osloven psát pro portál ovine.cz, což je pro něj výzvou podělit se o vše, co s vínem prožije.

Mezi jeho další koníčky patří zejména vaření a párování pokrmů s vínem. Cestuje rád do vinařských oblastí, kde se setkává přímo s producenty a nasává místní atmosféru.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4972x