O Víně

23.07.2014 JFK Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 23.07.2014 07:00

Chateau La Conseillante 1999

Vína z Bordeaux obvykle nevyhledávám, i když v poslední době je beru trochu na milost. Tentokrát padla volba na Chateau La Conseillante, z apelace Pomerol. Byly tam tradiční fialky? Dozvíte se dále :-)

Klasická bordó láhev s fialovou záklopkou. Kvalitní celokorek, standard pro tento typ vín. Dle zběžné prohlídky by vydržel dalších několik „desítek?" let. Strach bych určitě neměl. Ale co víno?

Barva tmavší, ale stále červená, není jiskrné, snad nefiltrované? Ve vůni tmavé ovoce, černé třešně, tabák, čokoláda, očekávané fialky (i jiné tmavší květy), pěkně nazrálá, láká ochutnat.

Chuti vévodí již zmíněné fialky a tmavé plody, zejména černé třešně, zralé maliny a ostružiny. Víno je svěží, šťavnaté, s pěknou kyselinkou, s delší dochutí. Překvapivě lehké, hedvábné, pitelné, v dochuti třešňové pecky. Přesná struktura, i přes „slabší" rok v ideální kondici i po skoro patnácti letech. Nejedná se o žádné mohutné a velké víno, vítězí spíše finesa a vyzrálost, celek je velmi přitažlivý. Ještě mám přesně jeden pár lahví, s jejich vypitím určitě nebudu čekat, ideální čas již nastal. Víno jsem nechal otevřené a neodlité 12 hodin, teprve poté jsem začal nalévat. Během celé doby pití se víno postupně vyvíjelo a zlepšovalo, tudíž je zde další potenciál, ale jak zmíněno výše, jsem spíše pro pití v aktuálním stavu, kdy se jedná o podmanivou záležitost, víno přináší krásný prožitek a dokáže přispět k vynikající náladě :-).

Víno hodnotím 88 body ze 100. Cena: 1.900,- Kč v aukci.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3150x