O Víně

12.09.2022 milasko Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 12.09.2022 07:01

K výročí ovine.cz

I mě J. kontaktoval, jestli bych něco nenapsal k dvacátému výročí ovine.cz. Zároveň poslal odkaz na článek Lukáše Páníka, věnovaný tomuto tématu. Když jsem si ten článeček přečetl, uvědomil jsem si, že to, o čem tam Lukáš píše, se dost přesně týká i mě.

Když jsem se asi před patnácti lety přidal k autorům tohoto portálu, bylo situace kolem vína úplně jiná. Víno si teprve proráželo cestu k zájemcům a znalosti o něm byly v širší veřejnosti velmi malé (např. „problém" barvy Tramínu červeného apod.). Tehdy mě víno hrozně moc bavilo, měl jsem o něm spoustu knížek, chodil jsem často na různé ochutnávky a měl jsem pocit, že bych měl přispět k jakési osvětě. Články vínoblogerů byly v té době poměrně hodně čtené, lidé hledali informace, diskutovali, přeli se. To je ale pryč. Vedle Wikipedie existuje spousta stránek, kde člověk najde informace o všech možných odrůdách a vinařstvích, takže i mně se zdá, že další (mé) články už nejsou tak moc potřeba.

To ale neznamená, že bych na víno zanevřel. Podobně jako Lukáš jsem se obklopil skupinou lidí, které víno stále baví. Pravidelně se nad vínem setkáváme, hodnotíme předem domluvenou odrůdu, od níž každý přinese jednu láhev, vše ukryjeme do sáčků, takže nejednou člověk zkritizuje víno, které sám přinesl. Docela se u toho pobavíme. Nějaké články jsem o tom pro ovine.cz napsal, ale už dlouho jsem žádný neposlal. Asi bych se přece jen měl polepšit. Kromě toho jezdíme docela často na různé otevřené sklepy a podobné akce, kde si sice ze zvyku stále vše fotím, ale nepíšu.

Ovine.cz přeji, aby dále přinášela zajímavé články, aby autoři mého a Lukášova typu zmobilizovali své síly, alespoň občas nějaký příspěvek poslali. A snad se najdou i nějací noví, mladší, s větším elánem. Ostatně příkladem takového autora, který nově přináší zajímavé informace je Lucka.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 1698x