O Víně

01.12.2009 Anax!en Active: Yes Date and time of publication: 01.12.2009 07:00

Můj osobní profil

Pár postřehů o autorovi, jež mlsným vkusem vládne. Nic není sladké natolik, aby to neprošlo jeho hrdlem. Pár řádků, které snad pomohou poodhalit roušku tajemství tohoto komplikovaného tvora, který je ve skrze velmi přátelský, skromný, plachý, rejpal a kverulant.

*1975

Narozen na Frýdecko-Místecku, kde také žije a pracuje v oblasti spotřební elektroniky.

Nick: Anax!en (čti anaxien, íčko je pro dramatický efekt vzhůru nohama).

Svůj drahocenný čas štěpí pro portál ovine.cz od roku 2005. K vínu se dostal přes ochutnávku různých čajů a obřadů s tím spojených. Ale po zjištění, že vína mu mohou nabídnout širší paletu vjemů ke zkoumání a poznávání, pokouší se postupně pronikat do tohoto světa. A to zejména vín s vyšším zbytkovým cukrem. Vyšší hladina cukříků mu učarovala natolik, že se stal portálovým slaďákofilem a proto se nedivte, že většina recenzí tohoto autora bude poněkud lepivější. Nebude proto asi divem, že police v jeho sklípku se většinou zaplňují různými botryky, cibébovými a bobulovými výběry, či ledovkami a slámovkami. Tento proces ale vzhledem k omezeným financem není tak progresivní, jak by si autor přál... Je ale pyšný na současný rekord své sbírky a sice 550 g/l zbytkových cukrů (tokajská esence). Nejen vínem je ovšem lidský duch živ, a tak mezi další velké záliby patří střelba, technické přístrojové potápění a objevování podvodních krás.

V jeho recenzích je dost často používán, řekněme, poněkud méně sofistikovaný druh humoru a příměrů. Bohužel jak jsou styly různé, tak tento je autorovi nejbližší a v tomto pociťuje největší volnost a radost z tvorby. Je to jakýsi ventil a druh revolty proti všemu debilnímu a dementnímu v okolí, ať už to je chování jedinců, poměrů ve státě, až po laškování vlády se svými občany. Je mu jasné, že to nebude sedět všem, ale stejně tak doufá, že najde pár těch, kterým „kápne do noty".

Krédo: „Žít tak, aby když se po smrti naskytne zázrakem možnost prožít znova jakýkoli náhodně vybraný jeden den znova, abych si nemohl říci, že to byl „špatně" vybraný den, který jsem promarnil".

Motto: „Pod širým nebem" nápověda je ukryta ve filmu (HRDINA).

Number of chat messages: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 8683x