O Víně

04.03.2015 radek Active: Yes Date and time of publication: 04.03.2015 07:00

Planá růže

Tak tedy zahajujeme druhou řadu malého zábavného seriálu o některých „zajímavých“ vínech, a to volným navázáním na řadu první, která byla zakončena zveřejněním podnětu Státní zemědělské a potravinářské inspekci k prověření skutečností, které byly uvedeny v předcházejících 12. dílech první řady tohoto seriálu.

Po měsíci a půl a urgenci z 11.2.2015 (viz diskuse k článku Buďme trpěliví - snad spatříme růži ) se SZPI 19.2.2015 ozvala. Růže vykvetla - však hodně planá. „Kvalitu" odpovědi SZPI může každý laskavý čtenář posoudit sám, najde ji v první příloze. Ve druhé pak mou reakci na to, kterou jsem jim v „konečné" verzi poslal 25.2.2015. Omlouvám se čtenářům, že se její obsah dozvídají se zpožděním, ale vycházím vstříc sdělené obavě - viz ta jejich reakce z 19.2.2015, že, cituji: „předběžné informování o našich krocích, které byste zveřejnil by mohlo ovlivnit další výsledky našeho šetření a naše dosavadní kontrolní činnost by tak postrádala na smyslu". Ve světle toho, k jakým výsledkům dosud dospěli, mi uvedená jejich obava přijde „poněkud" lichá. Abych však tuto jejich obavu i přes to rozptýlil a vzhledem k tomu, že ve své odpovědi je vyzývám k určitým krokům, vzniká po mém soudu „zpožděním" zveřejnění mé reakce od jejího odeslání snad dostatečný prostor k jejich „bezproblémovému" konání, bez možnosti poukazování, že nemohli konat skrz to, že něco bylo zveřejněno dřív, než zveřejněno býti mělo ;-). O to víc se ale budu, spolu s Vámi, milými mými čtenáři, těšit na ony výsledky šetření a konání SZPI, tentokrát tedy snad již méně plané, než doposud.

P.S. Veden snahou o aspoň trochu „soukromí" je původní vyjádření SZPI převedeno z původního formátu .pdf do formátu .doc s vynecháním mých osobních údajů, které jsou vynechány i v mé reakci. Garantuji přitom - až na uvedenou výjimku - naprostou obsahovou totožnost původní .pdf verze s tou mou .doc. Děkuji za pochopení.

 
   Name   Size 
  SZPI-word.docx   17.3 kB 
  SZPI-reakce2.docx   20.7 kB 
Number of chat messages: 1  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 11337x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5  
J. 02.03.2015 17:06:41