O Víně

30.01.2010 Lukáš Active: Yes Date and time of publication: 30.01.2010 07:00

Můj osobní profil

Již několik dní můžete brouzdat po našem novém, inovovaném portále, jehož velikou předností a vítanou novinkou alespoň pro mě, jsou nové možnosti autorů ve funkci blogerů. Tímto modulem jsem byl vcelku mile potěšen a tak bych vám rád dnes představil svůj osobní portálový profil a zároveň nastínil mé stěžejní plány s blogem. Zde byste se hlavně měli setkávat s mými poznámkami o vínech, která by nevydala na samotnou recenzi a také s mými postřehy, poznatky a filosofickými úvahami nejen z dění okolo vína. Prostě nic světoborného ani objevného, ale doufám, že se vám bude můj blog líbit a zejména pak budete reagovat na mé náměty, ať už pozitivně, tak i negativně. V době nefunkčnosti chatu, na kterém se ovšem usilovně pracuje, mě můžete kontaktovat na mém mailu, jehož odkaz najdete u článku, nebo i profilu. Velmi rád s vámi prohodím pár vět o víně.

*1980

Jeho rodným městem jsou Město Albrechtice, nyní žije v Opavě; pracuje v automobilovém průmyslu na pozici 3D konstruktér. Podrobnější profil můžete nalézt také zde na LinkedIn zde.

Nick: Lukáš

Píše pro portál http://www.ovine.cz od roku 2006. Víno mu učarovalo již dříve zejména pro své různorodé a široké spektrum vůní i chutí, nemalou měrou na oblíbenosti přispívá i funkce vína, jako dobrého partnera a kulturnosti nápoje v dobré společnosti. Víno je styl. Upřednostňuje vína česká i moravská, zejména z oblasti mikulovské a velkopavlovické, přesto má v oblibě i vína z Nového světa. Nové poznatky čerpá z knih, internetu, televizních pořadů, přátel a vinařů. Na své zahradě pěstuje „pokusně" pár keříků stolních odrůd révy pro přímou spotřebu, ale hlavně pro osvojení pěstování a tvarování révy. Snad někdy vznikne i první lahev lahodného moku.

Na portále zejména zodpovídá za seriál Otevřené oči, na který navázal po úspěšném autorovi MiBiTovi, snad podobným duchem, avšak stylem sobě vlastním.

Mezi jeho nejoblíbenější odrůdy patří Rulandské šedé, Muškát moravský, Irsai Oliver, Frankovka, Merlot a Zweigeltrebe. Samozřejmě nepohrdne i jinými dobrými víny.

Mezi jeho koníčky pak kromě vína patří cestování, cyklistika, golf (jen v televizi :-), zážitková gastronomie a vaření, plastikové modelářství, PC a internet.

Motto: "Víno je jedna z nejkultivovanějších, jedna z nejpřírodnějších věcí na světě, která byla přivedena k nejvyšší dokonalosti a která nám patrně skýtá širší paletu rozkoší a požitků, než kterýkoli jiný smyslový požitek, jejž si lze koupit za peníze." - Ernest Hemingway z knihy Smrt odpoledne

Number of chat messages: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 10447x