O Víně

08.08.2022 10:20 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 08.08.2022 10:20

5. ročník Festivalu Vína Liberec proběhne 3. září 2022

První zářijovou sobotu, 3. září 2022, pořádá DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKT spolu s městskou částí Vratislavice nad Nisou v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích 5. ročník Festivalu Vína Liberec. Vstup na Festival je pro všechny účastníky volný.

Potvrzena je osobní účast více jak 30 českých a moravských vinařských producentů a vinařů, jejichž vína jsou dlouhodobě vysoce hodnocena odbornou i laickou veřejností. Liberec tak po třech letech opět přivítá plejádu vinařů, kteří představují tuzemský vinařský Olymp a jejichž vína leží na samé špičce pomyslné pyramidy tuzemských vín. Pozornost bude také upřena na skupinu přírodních vinařů, kteří se budou samostatně prezentovat v sekci Naturální scéna. Rok co rok se také na tuzemské vinařské scéně objevují nová uskupení či vinaři, kteří produkují velmi zajímavá vína a tak se návštěvníci mohou těšit i na vycházející hvězdy a nová jména, která v budoucnu zcela určitě budou rezonovat ve vinařských kuloárech. Stejná pozornost bude také upřena do zahraničí. Tématické ochutnávkové pointy jako „I love Riesling“ představí několik desítek špičkových ryzlinků hlavně z Německa a Rakouska nebo „Prosecco Stage“ nabídne to nejlepší ze současného světového trendu šumivých vín. Pro milovníky červených vín bude nachystáno stanoviště Red Stage kde bude k ochutnávce spousty skvělých červenisek ze známých i méně známých vinařských regionů z celého světa.

Na hlavním podiu odstartuje již krátce po 13 hod. hudební produkce. Letošní line-up je opravdu našlapaný skvělými interprety a hlavním headlinerem letošního FVL je kapela MYDY. Mezi jednotlivými vystoupeními se odehraje několik workshopů, např. profesionální sabráž (sekání sektu různými předměty) a budou také probíhat tematické rozhovory s vinaři. Děti budou v dobrých rukách tetičky Mraženy a její V Cukuletu dílničky. Rozehraje se i roztomilé divadýlko Krtek - Cirkus plný pohádek. Mlsné jazýčky uspokojí gurmánské specialitami na několika food points s různorodým speciálním festivalovým menu.

První zářijovou sobotu ve třináct nula nula se na všechny příznivce vína těšíme v KC 101010 ve Vratislavicích.

DECANTÉ WINES
PETR STOLÍN ARCHITEKT
MĚSTSKÁ ČÁST VRATISLAVICE NAD NISOU

Sledujte FVL na FCB, www.decante.cz nebo na www.festivalvinaliberec.cz

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Ing. Eva Medková, tel. 606 943 893
Decanté Wines s.r.o., Žitavská 47, Liberec
eva.medkova@decante.cz, www.decante.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 762x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5