O Víně

25.05.2013 07:00 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 25.05.2013 07:00

Vína Mosely a Toskánska - 29.5.2013

Ve středu 29. května 2013 můžete absolvovat degustaci vín z Mosely a Toskánska v prostorách sklepení Wine Gallery Gröbovka.

Ve středu 29.5.2013 od 19 hodin Vás srdečně zveme do historického sklepení WineGallery Gröbovka, kde jsme pro Vás připravili ochutnávku vín z vinařských oblastí Mosela a Toskánsko. Mezi moselskými bílými ryzlinky tak budete moci ochutnat např. legendární víno „Zeppelin", které bylo podáváno na palubě vzducholodí létajících mezi USA a Německem. V závěru degustace pak přijdou na řadu vynikající červená vína z proslulé oblasti Chianti v italském Toskánsku.

Degustační menu:
I. bílá Moselská vína

Region Mosela je nejstarší vinařskou oblastí Německa. Strmá údolí jsou hustě osázena révou a dominují této oblasti jako žádnému jinému vinařskému regionu na světě. Nejvýznamnější odrůdou je Ryzlink rýnský, který je právem považován za nejlepší bílé víno světa. Na strmých svazích pokrytých břidlicí má výborné podmínky pro pěstování.

MülheimerSonnenlayRieslingBrut, šumivé bílé víno, 2008

Vinohrad MülheimerSonnenlay je největší vinohrad vinařství Max Ferdinand Richter. "Sonnenlay" znamená "Sluneční svit a břidlice" a nachází se v jižní části údolí přilehlého k řece. Až do poslední doby ledové zde bylo původní koryto řeky Mosely. Západo-jihozápadní stráně hory Sonnenlay produkují famózní vína výjimečné kvality.

WeisserBurgunderTrocken- Rulandské bílé, suché 2011
SignatureEditionRiesling, jakostní víno, 2012
MülheimerSonnenlayRieslingQba"Zeppelin" 2012
RieslingClassic, jakostní víno 2011

Příjemné, jednoduché víno představující oblíbený typický suchý Moselský ryzlink.

BraunebergerJuffer-SonnenuhrRiesling,pozdní sběr, suché 2011

Ryzlink BrauneburgerJuffer-Sonnenuhr je velice ceněn a užívá si vysoké reputace po celém světě. V burgundské terminologii Juffer-Sonnenuhr znamená "PremierCrue", popř. "Grand Crue". Vína z této vinice si oblíbil Thomas Jefferson když v roce 1788 navštívil oblast Mosely.

MülheimerSonnenlayRieslingpozdní sběr, Fineherb - offdryish 2011
BraunebergerJuffer-SonnenuhrRieslingpozdní sběr, sladké 2011

II. červená Toskánská vína

Toskánsko je důležitá vinařská oblast ve střední Itálii. Základním kamenem všech tradičních kvalitních toskánských červených vín je vinná réva Sangiovese. Snad nejznámější italské víno Chianti DOCG je proslulé po celém světě. Oblast Chianti má několik vinařských podoblastí- východně od Florencie leží malá, ale známá podoblast Chianti Rufina. Nejvýznamnější podoblast se nazývá Chianti Classico a leží v kopcovité krajině mezi městy Florencie a Sienna.

Retromarcia Chianti Classico DOCG, 2009

Retromarcia představuje perfektně vyvážené víno k dennímu pití a pohodě. Víno bylo vyrobeno s důrazem na návrat k přirozené eleganci a šarmu vinné révy Sangiovese.

Monte Bernardi Chianti Classico DOCG Riserva 2008

Vinařství MONTE BERNARDI leží v srdci oblasti Chianti Classico a jeho vinice jsou v průměru 40 let staré, s kamenitou půdou a nadmořskou výškou 350 m.n.m., z několika stran obklopeny lesy a v dolní části říčkou Pesa. Vinice jsou obhospodařovány na základě biodynamických a organických metod .

Sa'etta Chianti Classico DOCG Riserva 2008

Elegantní víno typu Riserva Chianti Classico plně vystihující úžasné možnosti vinné révy Sangiovese patří mezi nejlepší vína Toskánska a celé Itálie. Použitá vinná réva se sbírá z těch nejlepších pozic vinic „Sa‘etta" vinařství Monte Bernardi.

Občerstvení:
Mix mezinárodních sýrů, čerstvé pečivo s olivovým olejem 1.jakosti a provensálskými bylinkami.

Cena degustace s občerstvením: 349,- Kč.

Začátek degustace v 19 hod.
Wine Gallery Gröbovka
Havlíčkovy sady 2, Praha 2, vchod do parku z Rybalkovy ulice
Manželé Ulrychovi
http://www.salonvinpraha.cz/
mobil: +420 720 192 461

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2636x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5