O Víně

13.08.2011 H. Active: Yes Date and time of publication: 13.08.2011 10:30

Můj osobní profil

Po dvou letech došlo k aktualizaci osobního profilu Heleny Baker.

Nick: H.

Helena Baker je držitelkou Diplomů WSET - Wines & Spirits Education Trust (1996 Level 4 graduate) a Certified Sherry Educator (Consejo Regulador v Jerezu, 2009), členkou Institutu Wine & Spirits v Londýně, Jednoty tlumočníků a překladatelů v Praze, Syndikátu novinářů České republiky i mezinárodní federace publicistů se zaměřením na víno a destiláty - F.I.J.E.V. (Fédération Internationale des Journalistes et Écrivains des Vins et Spiritueux).

Jako publicistka, autorka, spoluautorka a překladatelka s eno-gastronomickým zaměřením má na svém kontě třicet publikací a je aprobovanou degustátorkou vín a destilátů na mezinárodní vinařské scéně u nás, v Evropě i zámoří. Je rovněž členkou nejstarší gastronomické organizace na světě - Chaîne des Rôtisseurs, rytířkou spolku Die Europäische Weinritterschaft, Confrérie du Sabre d'Or (Bratrstva Zlaté šavle stínající hrdla šampaňských vín...) a za zásluhy a znalosti v oboru vinařství z údolí řeky Loiry ve Francii získala titul Chevalier du Cléray. Pravidelně přispívá svými články a sloupky do různých médií (The Prague Post, Hotel & Gastro Profi Revue, Vinařský obzor, Beverage & Gastro aj.), je korespondentkou světově uznávané autorské dvojice Hugh Johnson-Jancis Robinson a provozuje své vlastní internetové stránky http://www.bakerwine.cz/ a http://www.gustibus.cz/.

Žije s manželem Johnem a třemi ušlechtilými kočkami v malé vesnici poblíž Prahy a na jižní Moravě vlastní vinohrad se sklípkem.

Number of chat messages: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 9185x