O Víně

16.06.2013 jbes Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 16.06.2013 07:00

Setkání v Oucmanicích v září

Přijeďte na druhou společnou degustaci do statku.

Vážení přátelé dobrého vína!

Po více než roce a půl jsme si dovolili zopakovat úspěšný sraz autorů ovine.cz na statku v Oucmanicích (u Chocně). Reportáž ze setkání je zde. Toto setkání bylo komornější pouze pro autory a tentokrát jsme se rozhodli rozšířit řady pozvaných také o přátele autorů, manželky, přítelkyně, případně i děti. A to proto, že je hezké podělit se o příjemné zážitky spojené s vínem i s ostatními a na statku je spousta zábavy i pro děti.

Termín akce je sobota až neděle od 7. do 8.9. 2013, je možné ale přijet už v pátek a užít si víkend v krásném kraji.

Hlavním bodem programu bude společná degustace v sobotu v podvečer a večer (začátek v 18. hodin) spojená s výběrem „Šampiona ovine.cz" z Vámi přivezených vín.

Statek v Oucmanicích je velmi zajímavá stavba z poloviny 18. století, citlivě upravená na školící zařízení. Nejbližší vlaková stanice Brandýs nad Orlicí, odkud se lze ke statku dostat příjemnou procházkou cca 2 km. Jinak samozřejmě autem. Mapku a další podrobnosti včetně fotografií najdete na www.paleta.cz/oucmanice. Maximální kapacita je 50 osob v 13 pokojích o kapacitě 2 - 7 osob (viz plánek podlaží na webu v rubrice PALETA Oucmanice). Všechny pokoje mají vlastní hygienické příslušenství. Mimoto je k dispozici kuchyňka, obchůdek s pivem, mošty, pochutinami a suvenýry, velmi dobře zásobený vinný sklípek, 2 menší muzea, pro děti zvířata včetně oslíka, sady pomůcek k různým zábavně vzdělávacím programům, ohniště k opékání buřtů atp. Pro zájemce bude prohlídka celého areálu s výkladem (v sobotu odpoledne nebo v neděli dopoledne). V okolí mj. bludiště v Brandýse, zřícenina hradu tamtéž, luxusní cyklostezka podél Orlice mezi Chocní a Českou Třebovou a Letohradem a nepříliš daleko Litomyšl, zapsaná v seznamu UNESCO.

Takže pokud Vás naše nabídka setkání oslovila, vyplňte prosím přiloženou přihlášku a zašlete ji na adresy mila.sko@seznam.cz a jbes@seznam.cz.

Na setkání se těší Milan Škoda (milasko) a Jiří Bureš (jbes).

 
   Název   Velikost 
  PrihlaskaSetkaniOvineII.doc   37 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 8031x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5