O Víně
Dnešní Mírův článek o Vinařství Jedlička&Novák a Tanzbergu Mikulov (ve skutečnosti o nenávisti k EU a doktoru Železnému) ve mně zvedl vlnu nevole. Vyměnil jsem si několik mailů se zakladatelem webu a jeho hlavním supervizorem, abych byl v závěru vyzván k tomu, abych se tedy ke článku postavil svým vlastním stanoviskem.
Přátelé a kamarádi vína! Dovoluji si vás (nebo vaše přátele v Praze) pozvat 3. března 2010 na další degustaci vín z Vrbice.
Závěrečný díl seriálu se týká správného biodynamického načasování všech operací. Plus dodatek k bylinným postřikům.
K únorovému ohlédnutí za předchozími alsaskými ročníky a krátkému zamyšlení nad dvěma "vinnými" e-maily z posledních dnů, přidávám poněkud opožděný report ze sklizně 2009 ve francouzké oblasti Jura...
Důvodem tohoto článku není ani tak podělení se o degustační poznámky, spíš chci vyzdvihnout odvahu, s kterou vinařství nekompromisně nese svou představu o terroiru proti komerčně líbivým trendům.


