O Víně

COLLEGIUM VINITORUM Moravská Nová Ves


Stát: Česká republika

Oblast: Čechy a Morava do dubna 2004

Podoblast: Podluží

Adresa:

Na Výsluní 841
691 55 Moravská Nová Ves


Kontaktní osoba:

Lubomír Glos, Helena Glosová


Telefon: +420 519 / 342 577

Web: http://www.collegiumvinitorum.com/

Charakteristika firmy:

Collegium Vinitorum sdružuje 16 členů, kteří obhospodařují celkem 10 ha vinic a ročně produkují 60 000 lahví vína. Kromě manželů Glosových, kteří figurují v čele sdružení, tvoří Collegium Vinitorum soukromí vinaři jako jsou: Josef Luňák, Štěpán Maláník, Stanislav Miklica, jan Rajský, Jaroslav Salajka, jan Sečkář, Ing. Lubomír Dvořáček, František Helešic, Michal Hřebačka, Pavel Zugárek a další.


Popis:

Collegium Vinitorum je sdružení vinařů z Moravské Nové Vsi a sousedních Mikulčic. Tyto obce leží ve vinařské oblasti Podluží, která je nejjižnější vinařskou oblastí České republiky. Počátky združení sahají do roku 1968, kdy se skupina vinařů začala pravidelně scházet a vzájemně si hodnotit svá vína. V roce 1998 došlo k dohodě o společném používání stejné etikety, jednotné reklamě, propagaci vín a společné nabídce. K registraci sdružení došlo v roce 2000 kdy bylo rovněž požádáno o registraci názvu a loga na Úřadě průmyslového vlastnictví. Členové sdružení musí dodržovat přísně stanovené zásady týkající se pěstování hroznů a výroby vína a každé víno pod společným označením musí projít vzájemnou kontrolou.

Zdroj: Kapesní průvodce 2002 po vinařských oblastech a vínech České republiky - Helena Baker.


Nejlépe hodnocené vína:

K nejvýznamějším oceněním, která různí členové sdružení Collegium Vinitorum získali, patří dvě zlaté medaile z mezinárodní soutěže VINOFORUM 1994 ve Znojmě, jedna zlatí a tři stříbrné ze soutěže VINOFORUM 1995 Pezinok, dvě stříbrné medaile z Valtických vinných trhů 1997, stříbrná medaile z mezinárodního konkurzu SAUVIGNON FORUM 1998 v Lednici-Valticích, Sommeliérská pečeť 2001 a dvě stříbrné medaile VINOFORUM 2001 v Praze.

Zdroj: Kapesní průvodce 2002 po vinařských oblastech a vínech České republiky - Helena Baker.

Počet zobrazení stránky: 2316x