O Víně

Alameda


Oblast: Central Coast AVA

Stát: USA
Popis:

Je to pobřeží Tichého oceánu, kde na území o délce 560 km jsou vinice. Zahrnuje území sedmi okresů - Alameda (800 ha vinic), Monterey (12 800 ha vinic), Santa Cruz 38 ha vinic), Santa Clara (640 ha vinic), San Benito (1 840 ha vinic) , San Luis Obispo (1 880 ha vinic) a Santa Barbara 2 800 ha vinic). Je zde 14 vinohradnických oblastí - AVA.
Podnebí je zde teplé, na jihu je nutné zavlažování. Půdy jsou většinou štěrkovité, místy jílovité nebo písčité.
* Almadén Vineyards je zde největší firmou s roční produkcí 13,5 milionů kartonů vína. Většina produkce jsou lehká stolní vína, vyrábí však i velmi dobrý Gewürztraminer, Cabernet Sauvignon a Pinot noir.
* Paul Mason Vineyards obhospodařuje 1 800 ha vinic a vyrábí ročně 7,5 milionů kartonů vína. Převážná část produkce jsou stolní vína, kvalitnější vína jsou prodávána pod značkou Pinnacles Estate. Výborná jsou Chardonnay, Fumé blanc, Gewürztraminer, z červených Zinfandel a Cabernet Sauvignon. Vyrábí i šumivá vína.
* Taylor California Cellars vyrábí ročně 4,4 milionů kartonů vína, převážně stolního, ale vyrábí i velmi dobrá odrůdová vína - Chardonnay, Sauvignon blanc, Chenin blanc a Cabernet Sauvignon.
* Calera Wine Co obhospodařuje 10 ha vinic a je specialistou na výrobu vína z odrůdy Pinot noir. Mimo to vyrábí i Zinfandel a dezertní víno.

Počet zobrazení stránky: 1891 x