O Víně

Arkadia


Barva: bílé
Původ: 

Odrůda s původním názvem Nasťa byla vyšlechtěna na Ukrajině ve VÚVV v Oděse křížením odrůd Moldova x Cardinal. V ČR je odrůda udržována a zastupována Ing. Františkem Mádlem. Zapsána do Státní odrůdové knihy v roce 2001, udělena ochranná práva.


Charakteristika odrůdy: 

Stolní odrůda révy vinné. Rok zápisu do Státní odrůdové knihy 2001. Hrozen je velký a středně hustý. Bobule je velká, tupě vejčitá. Barva slupky zelenožlutá až žlutá. Rašení odrůdy je středně rané, sklizňové zralosti dosahuje v první polovině září. Odrůda je středně odolná proti napadení plísní šedou. Jednáse o ranou odrůdu. Celkový výnos hroznů je střední (cca 3,98 kg/keř). Průměrná cukernatost 17 stupňů NM. Bobule jsou výborné, harmonické, jemné muškátové chuti. Dužina je pevná, nezbarvená, chruplavé konzistence. Atraktivní vzhled hroznů. Odrůda je bujného růstu. Doporučuje se střední tvar, nejvhodnější vedení je vodorovný kordon, řez na dvouoké čípky. Nejlepší výsledky dosahuje na bohatých a vododržných půdách. Odrůda je vhodná do chráněných a teplých lokalit. Redukce úrody zvyšuje tržní kvalitu hroznů.


Charakteristika vína: 

Stolní odrůda atraktivního vzhledu hroznů. Bobule jsou výborné, harmonické chuti. Dužnina je pevná, nezbarvená, chruplavé konzistence. Doporučuje se pěstovat na nejlepších stanovištích, kde se často i minimální chemickou ochranou získá kvalitní úroda.


Zvláštnosti: 

Střední, ve zkouškách pro registraci bylo dosaženo v tříletém průměru celkem 10,5 t/ha, z toho tržní 7,2 t/ha při průměrné cukernatosti 17 °NM.

Počet zobrazení stránky: 12437x