O Víně

23.09.2008 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Vychází Nová encyklopedie českého a moravského vína 2. díl

Obdrželi jsme přímo od autorů upozornění, že v nejbližších dnech vychází druhý díl Nové encyklopedie českého a moravského vína.

Název: Nová encyklopedie českého a moravského vína 2. díl
Autoři: Vilém Kraus, Zuzana Foffová, Bohumil Vurm

Na stránkách druhého dílu autoři vstupují do sklepů a sledují zázračný proces, kdy se hrozny révy vinné přeměňují ve víno. Kapitoly zahrnují širokou škálu témat. První dvě kapitoly se podrobně věnují historii výroby vína a vývoji vinařské architektury. Následuje kapitola o složení vína a nejrozsáhlejší je kapitola podrobně a názorně popisující různé způsoby výroby tichých i šumivých vín, dále výčet jejich nedostatků, vad či nemocí a přehled našich vinařských podoblastí s jejich odlišnostmi. Závěr knihy patří souhrnnému pojednání o příznivých účincích vín zahrnující nejnovější poznatky z celého světa. Nechybí ani dosud nejvíce ucelený přehled vinařských patronů včetně výběru těch nejzajímavějších pranostik. Pro lepší porozumění problematice je součástí knihy opět vinařský slovníček, tentokrát zaměřený na pojmy týkající se výroby vína.

Druhý díl navazuje na první svým náročným a výpravným grafickým zpracováním. Orientaci rovněž usnadňuje několik rejstříků. Kniha je vydána ve spolupráci s Vinařským fondem a Svazem vinařů České republiky. 312 celobarevných stran, na 1 000 barevných fotografií křídový papír, pevná šitá vazba s přebalem.

Doporučená prodejní cena: 399,- Kč

První díl knihy Nové encyklopedie českého a moravského vína vydaný roku 2005 zvítězil v mezinárodní soutěži vinařských publikací v kategorii Monografie a zvlášť odborné a propagační dílo, jako první česká kniha v historii soutěže mezinárodní vinařské organizace O.I.V. se sídlem v Paříži. První díl knihy popisuje převážně pěstování révy vinné, její odrůdy a ukazuje bohatství i rozmanitost našich podoblastí. Zahrnuje rozsáhlé pojednání o historii a vývoji vinařského práva, kapitoly týkající se třídění vín, ale také zamyšlení nad pozitivními účinky konzumace hroznů a souvislostmi mezi odrůdami a znameními zvěrokruhu.

Kniha je vydána ve spolupráci s Vinařským fondem a Svazem vinařů České republiky. 304 celobarevných stran, na 1 000 barevných fotografií křídový papír,  pevná šitá vazba s přebalem.

Doporučená prodejní cena: 299,- Kč

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2500x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5