O Víně

12.04.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Muzeum vína a vinotéka ve sklepích Trojského zámku

V neděli jsem při využívání Trojské karty (vřele doporučuji) objevila novou vinotéku a Muzeum vína ve sklepích Trojského zámku.

Muzeum s vinotékou bylo slavnostně otevřeno v úterý 4. dubna 2006 spolu s novou expozicí v Trojském zámku. Vstup do muzea je volný, možný jednak přímo z prostor zámku, jednak (pro neplatící) ze zámeckého parku, oba vstupy jsou dobře značeny ukazateli.

Proběhla jsem kolem starých lisů, vitrín se starými etiketami (na Plavac jsem zavzpomínala), na stěnách jsou kromě jiného prezentovány vinařské školy a dorazila jsem do části, kde jsou prodávána vína. Ceny jsou opravdu nízké, nabídka velmi zajímavá - poprvé jsem viděla v prodeji vína z Máchalky a od pana Žídka z Popic, ani vína z Kutné Hory nejsou často k vidění, málokde jsem viděla Roztocké sklepy.

Další vinaři Maňák, Baloun, Chrámce, Roudnice - co si tak vzpomínám. Ale co je pro mě nejpříjemnější - možnost degustace prodávaných vín - v neděli byl k ochutnání Muškát moravský a Rulandské bílé z Máchalky, další Muškát, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a Neronet a ještě další asi dvě jsem zapomněla. O ochutnávky (20,- Kč za půl deci) je velký zájem a pozor, tuto vinotéku nám budou plenit cizinci - mají zájem zvláště o pražská vína (taky kde jinde by je sehnali). Takže hned dnes vám doporučuji návštěvu.

Muzeum a vinotéka zatím nemá vlastní webové stránky (snad za 14 dní), trochu málo se dozvíte na stránkách Galerie hl. m. Prahy - Objekty - Trojský zámek. Otevřeno úterý až neděle od 10 do 19 hodin.

S pozdravem
Olga Gajdůšková

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3249x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5