O Víně

16.04.2006 Pavel Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Čejkovická vinárna u Templářů

Rád se zajímám o vinařské dění nejen u nás ale také ve světě. V tom mi napomáhají i Vaše stránky, které se snažím číst denně. Za to Vám děkuji. Myslím si, že jsou to jediné stránky tohoto druhu vůbec u nás. Jen tak dále, držím palce!!!

Před týdnem, jsme s naší rodinou byli v Čejkovické vinárně u Templářů. Neodolal jsem nabídce vín a objednat jsem si Rulandské šedé 2004 pozdní sběr od místního vinaře Libora Veverky, které můžu s čistým svědomím doporučit (krásné přezrálé hrušky ve vůni i v chuti, kyselinka a zbytkoví cukr do sebe náramně zapadali - nevím proč, ale trošku mi to připomínalo excelentní Veltlínské zelené, které umí vyrobit Znovín Znojmo)! Bohužel webové stránky nemá, tak jsem si bližší informace o tomto skvostu nemohl přečíst.

A dále jsem si objednal, a jak jsem v zápětí zjistil, neměl dělat, z nové kolekce Kontur ekko Sauvignon 2003 kabinet od společnosti Templářské sklepy Čejkovice. Z krásně vyhlížející lahve i adjustáže, která se jen tak na trhu nenajde, aspoň z mého pohledu i pohledu mé rodiny, se „vyklubal" příklad Sauvignonu jak nemá vypadat!

Na Sauvignon z roku 2003 bych čekal víc, mnohem víc!!! Po kopřivové vůní u mladých vín a angreštových, u dobře vyzrálých ročníků zde není ani zmínka. Jen něco připomínající lehký nádech „bariku" (na etiketě není o tom žádná zmínka) spíš špatně „zavíněný" nový dubový sud. O těle ani projevu a konci se také nedá nějak hluboce rozepisovat! Spíše špatně udělaná směs vín, nějakých neznámých odrůd, nebo k tomu se více přikláním je špatně vyškolené víno (špatně zvolená hrubost filtrační svíčky, které toto víno pohřbila úplně). Ještě mě proletěla hlavou myšlenka, jestli to není jenom tahle láhev špatná, to se asi bohužel už nedovím, obětovat dalších 260,- Kč. za takový experiment už nehodlám. Je to velká škoda, že tak hezky vyhlížející láhev jako tahle bezesporu je, se nachází takový nepitelný obsah. Čejkovická vína mám rád, vždy jsem si na nich více než pochutnal a budu se pro jejich tak typickou kořenitost i nadále vracet. Asi zde platí v tomto případě dvojnásob „výjimka potvrzuje pravidlo".

S pozdravem a přáním hezkého dne Pavel Švagerka.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3033x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5