O Víně

02.05.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Velký medailový úspěch našich vín na Concours Mondial de Bruxelles

Jedna z největších vinařských soutěží světa - Concours Mondial de Bruxelles - byla letos poprvé hodnocena namísto Belgie v portugalském Lisabonu. A Portugalsko našim vínům přálo.

Degustátor Dr. Luboš Bárta, který byl za Českou republiku nominován do 200 členné mezinárodní degustační jury, k soutěži uvedl: "Ve 39 komisích hodnotili degustátoři ze 40 zemí celkem 5440 vín, dvě komise se specializovaly na destiláty. Za naprosto výjimečný považuji letošní úspěch našich českých a moravských vín - ze 37 přihlášených vzorků získalo 14 cenné medaile, z toho čtyři zlaté! Ty patří sektu Bohemia Sekt - Prestige Brut 2004, Sauvignonu Ardea 2005 z Nového vinařství z Drnholce, Vlašskému ryzlinku 2004 pozdní sběr z Mikrosvínu Mikulov a Chardonnay 2005 výběru z hroznů Radomila Balouna z Velkých Pavlovic. Radek Baloun je jasně nejůspěšnějším tuzemským účastníkem - vedle zlaté získal dalších 5 stříbrných medailí, Vinné sklepy Valtice dvě stříbra a Znovín Znojmo, Nové vinařství a Vinselekt Michlovský po jedné stříbrné medaili."

"Účast našich vinařů na Concours Mondial de Bruxelles je tradiční, podobně jako kolegů ze Slovenska, kteří ze tří přihlášených vzorků získali dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili (Mrva&Stanko a Víno Matyšák), překvapením je ale třeba 6 medailí pro brazilské sekty. Jen pro porovnání - vinařské velmoci bývalé Východní Evropy, jako je třeba Maďarsko či Bulharsko, dosáhly jen na čtyři resp. pět medailí."

Souhrnnou účast našich vín na této soutěži zajišťovalo za podpory Vinařského fondu České republiky Národní vinařské centrum, o.p.s. se sídlem ve Valticích; stejně jako účast našich vzorků na dalších prestižních evropských soutěžích vín.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webové stránce soutěže: www.concoursmondial.be

(tisková zpráva; zdroj: Národní vinařské centrum & Dr. Luboš Bárta)

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3162x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5