O Víně

11.05.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Den vín z ČR 16. května 2006 na veletrhu Víno&Destiláty v Praze

Národní vinařské centrum, o.p.s. a Vinařský fond České republiky Vás zvou na Den vín z České republiky, který pořádají 16. května 2006, v zahajovací den 9. ročníku mezinárodního veletrhu Víno&Destiláty 2006, na Výstavišti Praha Holešovice. Slavnostní zahájení se uskuteční v 10:50 hod. ve vstupním foyer za účasti ministra zemědělství Jana Mládka a předsedy Senátu Přemysla Sobotky (dle informací pořadatele veletrhu Vegoprag). Po celý den pak budou mít návštěvníci veletrhu možnost navštívit stánky širokého spektra vystavovatelů a ochutnat ta nejlepší vína z českých a moravských vinic.

Součástí Dne vín z České republiky bude bohatý program na podiu - např. křest nových knih o víně, křest nových značek vín, předání ocenění „Czech Made" a další. Ve VIP salónku kromě jiného představí Národní vinařské centrum nový informačně-prezentační program Salonu vín ČR o našich vínech s názvem „Poznejte naše vína".

U stánku Národního vinařského centra bude po celý den probíhat degustační soutěž v poznávání odrůd moravských vín. Každý zúčastněný obdrží malý dárek. Vítěz této soutěže bude vylosován v závěru dne a hlavní cenou soutěže bude poukaz na Zámeckou jízdu (pobyt pro 4 osoby ve Valticích s noclehem a polopenzí, prohlídkou zámku a degustační expozice Salonu vín ČR, sommelierem řízená degustace vybrané kolekce vín). Pro další výherce jsou připraveny VIP vstupenky na volnou degustaci v Salonu vín ČR a jiné zajímavé ceny.

Jako neveřejná akce proběhne odpoledne v Lapidáriu na výstavišti na pozvání ministra zemědělství Ing. Jana Mládka a dále ředitele SZIF a vinařů České republiky akce „Moravská a česká vína a Klasa v Lapidáriu". Tato akce je určena pro významné zvané hosty z řad státních orgánů, diplomatického sboru a dalších a je pořádána organizátory veletrhu Víno&Destiláty u příležitosti jeho zahájení.

Součástí doprovodného programu bude také vyhlášení vítězů již tradiční soutěže o nejlepší vína veletrhu Zlatý pohár 2006 a předání Ceny premiéra ČR.

Další informace:
Hana Neužilová, Agentura FTM Communications, tel: 605 239 093, e-mail: hana@ftmc.cz
Pavel Krška, Národní vinařské centrum, tel: 721 414 575, e-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz

Další související odkazy:
- www.vinodestilaty.cz
- www.vinarskecentrum.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3443x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5