O Víně

14.05.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Národní dům vína otevřen

Dne 28. dubna 2006 byl za účasti vinařů, novinářů a milovníků vína slavnostně otevřen Národní dům vína v Praze. Celý projekt byl realizován ve velmi krátké době a celý je zaměřen na propagaci vín a moravských vinařů. Národní dům vína je provozován společností PROVINO s.r.o., nezávislou organizací, jejíchž společníci mají mnohaleté zkušenosti s výrobou a propagací vína. Historické prostředí Národního domu vína nabízí ucelenou nabídku kvalitních vín, dostupných na tuzemském trhu. Kolekce vín v Národním domě vína je prezentací umu a dovedností tuzemských vinařů a odráží reálnou skutečnost a stav vinařství u nás. Nezávisle vybraná kolekce vín v Národním domě vína je garancí objektivního náhledu na kvalitu našich vín a jedinečná možnost okamžité konfrontace vynikajících tuzemských a zahraničních vín umocňuje váhu celého projektu.

Národní dům vína nabízí několik možností prezentace vín:
1) Degustační expozice - kolekce 110 vín ze soutěže Víno České republiky;
2) Galerie vín - expozice vítězných vín z jednotlivých soutěží;
3) Prezentace firem - nabídka vín vinařských firem;
4) Vinný bar - cyklická nabídka vín Národního domu vína;
5) Školící sály - propagace a prezentace vín formou školení a degustací.

Všechny činnosti Národního domu vína jsou směřovány k přímé degustaci těchto vín a následnému prodeji konečným zákazníkům i obchodníkům. Návštěvníci Národního domu vína mají tedy možnost přechutnat široký sortiment nabízených vín a udělat si obrázek o kvalitě vín na tuzemském trhu. V neposlední řadě by měl Národní dům vína také generovat nesčetné názory návštěvníků NDV a předávat je zpět vinařům. Ti by tak měli možnost reagovat na představy svých potencionálních obchodních partnerů a aplikovat je při výrobě svých vín.

Všechny ty z vás, které projekt Národního domu vína zaujal a není vám cizí kvalita tuzemských vín, rád uvítám v prostorách Národního domu vína při věcné diskuzi nad otevřenými problémy a samozřejmě nad sklenkou dobrého vína.

S pozdravem
Libor Průdek

Další související odkazy:
- www.narodnidumvina.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3770x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5