O Víně

26.05.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Vyhodnocení Dne vín České republiky na veletrhu Víno a destiláty

Dne 16. až 18. května 2006 proběhl na holešovickém výstavišti 9. mezinárodní veletrh pro gastronomii Víno a destiláty. První den veletrhu byl jednoznačně pod taktovkou moravských a českých vín. Za podpory Vinařského fondu proběhnul Den vín České republiky, který organizovalo Národní vinařské centrum.

Kromě dalšího programu, např. křestu nových vinařských knih, předávání cen "Czech Made", představování vinařských firem, tiskových konferencí a řízených degustací celý den probíhala na stánku Národního vinařského centra soutěž s názvem "poznejte moravská vína".

Každý návštěvník, který soutěže účastnil, ochutnával a senzoricky určoval tři originální moravské odrůdy (Aurelius, Muškát moravský a Pálava). Po ochutnání daných vín a odevzdání soutěžního lístku čekalo na účastníky soutěže překvapení - každý dostal malý dáreček ve formě plakátů fotografií vinic z našich vinařských podoblastí. Všichni účastníci, které určili správně jednotlivé odrůdy postoupili do dalšího slosování. Soutěžilo se totiž o hodnotné ceny, které věnovali do soutěže organizátoři soutěže. Do samotné soutěže se zapojilo přes 600 návštěvníků veletrhu. Správných odpovědí však bylo méně a to necelých 250. V podvečerních hodinách se ukončila soutěž a přistoupilo se na vyhlášení výsledků. Před samotným losováním bylo oznámeno správné pořadí vín, tak jak byla prezentována na stánku NVC a to Aurelius, Pálava, Muškát moravský.

Ceny:
DVD "Velká vína z malé země"
Jan Gertaner a Libor Němec

Volná vstupenka do expozice Salonu vín České republiky
Radek Bujnoch, Jana Hlaváčková, Martin Vošmera a Miroslav Lupač

Hlavní cena - čtyři volné vstupenky do expozice Salonu vín České republiky včetně ubytování ve Valticích
Jan Fischer.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na jejich návštěvu ve Valticích.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2674x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5