O Víně

31.05.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže FESTWINE 2006

Vážení páni redaktoři,
rádi bychom Vás pozvali na slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže FESTWINE 2006, které se bude konat dne 1. června 2006 od 19 hodin v prostorách VINNÉ GALERIE v Brně.

Mezinárodní vinařské klání FESTWINE vstoupilo letos do druhého ročníku konání. Pořadatel soutěže FESTWINE, společnost VINNÁ GALERIE, k soutěži uvádí: „Už od samého počátku jsme chtěli vytvořit tradici velmi profesionální soutěže, skutečně mezinárodní, kde by docházelo ke srovnávání těch nejlepších moravských, respektive českých, vín s vybranou světovou špičkou."

Vedle klasických tříd pro bílá, růžová i červená vína je na FESTWINE samostatně hodnocena také kategorie likérových, sladkých vín. Letošní vzorky pocházející z Argentiny, Austrálie, Brazílie, Bulharska, České Republiky, Francie, Chile, Rakouska, Španělska a Thajska hodnotila 22. května 2006 odborná komise degustátorů v Národním vinařském centru ve Valticích.

První ročník soutěže - FESTWINE 2005 - se uskutečnil v době konání Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků vinařské soutěže proběhl rovněž v tomto městě a nejlepší vinaři zde dokonce přebírali ocenění přímo z rukou prezidenta filmového festivalu a současného ministra kultury Vítězslava Jandáka. Spojení obou událostí nebylo náhodné. Posláním a cílem mezinárodní soutěže vín FESTWINE je snaha nejen vyzdvihnout kouzlo ušlechtilého moku a propagovat kvalitní vína, ale také možnost ukázat skloubení vína s kulturou a uměním.

Slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku - FESTWINE 2006 - proběhne v Brně ve čtvrtek 1. června 2006 od 19 hodin v prostorách Vinné galerie (Lužánecká 16) a přilehlého parku opět za přítomnosti předních osobností světa filmu a kultury. Svoji účast přislíbil mj. režisér Jan Hřebejk, Pavel Göbl - režisér filmu Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí nebo tvůrce připravované komedie Chyťte doktora Martin Dolenský, za film Rafťáci přijede producent Adam Dvořák a herec Antonín Duchoslav. Atmosféru podtrhne moravská cimbálová hudba, grilované občerstvení a samozřejmě degustace skvělého vína.

Pořadatel soutěže FESTWINE Vás tímto zve na slavnostní vyhlášení vítězů i následný program, novinářský průkaz Vás opravňuje ke vstupu i konzumaci zdarma.

Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi
Pořadatel soutěže FESTWINE, společnost VINNÁ GALERIE

Kontakt:
VINNÁ GALERIE, Lužánecká 16, Brno. Telefon: 545 210 133, 777 999 169
(Ing. Vican)

Další související odkazy:
- www.vinnagalerie.cz
- www.festwine.cz - zde je k nahlédnutí kompletní katalog z ročníku 2005 i 2006

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2633x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5