O Víně

20.06.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Košt vín sdružení Bonus Eventus a Collegium vinitorum

Další akce z cyklu Ochutnávkové výstavy se uskuteční 21. června.2006 v době od 15 do 21 hod. v Národním domě vína, Mostecká 19, Praha 1

Cena: 150,- Kč

Spolek přátel vína pořádá v prostorách Národního domu vína v Mostecké ul. čp. 19, Praha 1 košt vín dvou neznámějších vinařských sdružení, BONUS VENTUS a COLLEGIUM VINITORUM. Znalci vědí, že jde o sdružení vinařů s vysokou prestiží vybudovanou stálou kvalitou a krásou produkovaných vín. Výstava bude stejně jako ty předešlé proběhnuvší v našem sklepě organizována i zde tak, že po zakoupení vstupenky mohou návštěvníci podle katalogu ochutnat jakékoli víno ze všech prezentovaných. Očekáváme zastoupení cca 60-70 vzorků vín. Kompletní nabídka vzorků bude k mání na začátku výstavy v 15 hod a pak druhé kolo v cca 19 hodin, aby i i nejžádanější vína byla k dispozici pozdějším návštěvníkům. Oproti předchozím obdobným akcím Vám nabízíme novinku: Nabízená vína bude možné dle Vašeho zájmu objednat a zakoupit v Národním domě vín, objednávky směřujte k personálu.

BONUS EVENTUS je sdružení vinařů z Hrušek u Břeclavi (bývalá vinařská oblast Podluží) a Nového Poddvorova (bývalá mutěnická vinařská oblast). Byla založena skupinou 7 přátel z 5 rodinných vinařských firem na jaře roku 2001. Každý ze členů vlastní své výrobní zařízení, prostory, vinohrady, které si také sám obdělává. Společně vína pouze prezentují a zajišťují jim reklamu. Hlavním mottem sdružení je snaha a dosažení co nejvyšší kvality vyrobených vín. K tomu dopomáhá vzájemná kontrola a pomoc od pěstování hroznů ve vinici až po nalahvování hotového vína. Jen ta nejlepší vína, odsouhlasená všemi členy sdružení, získávají možnost být uváděna na trh pod společnou etiketou BONUS EVENTUS.

Collegium Vinitorum® je sdružení vinařů z obcí Moravská Nová Ves a Mikulčice. Obě sousední vesnice leží ve vinařské oblasti Morava, podoblast Slovácko. Collegium Vinitorum® sdružuje patnáct členů, kteří obhospodařují asi 10 hektarů vinic a produkují ročně více než 60 000 lahví vína. Počátky sdružení sahají do roku 1968, kdy se skupina vinařů začala pravidelně scházet a vzájemně si hodnotit svá vína s cílem vyvarovat se chyb a nedostatků a vyrobit co nejkvalitnější víno. V roce 1998 došlo k dohodě o společném používání stejné etikety, jednotné reklamě, propagaci vín a společné nabídce.

Těšíme se na Vás
Jan Horešovský
Spolek přátel vína

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2567x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5