O Víně

16.11.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Den otevřených sklepů v Pavlově 25. listopadu 2006

Tradiční „den otevřených sklepů" připravili jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecní vinotékou a obecním úřadem v Pavlově na sobotu 25. listopadu 2006. Kromě ochutnávky a nákupu nejlepšího pálavského vína si budou návštěvníci moci prohlédnout i unikátní výstavu fotografií vinic Moravy a zejména Pálavy. Od 12 do 19 hodin bude otevřeno 11 pavlovských sklepů (vinařství Abrlových, vinařství Ilias, vinařství ing. Pavel Krška, vinařství ing. Mikulský, Reisten, s.r.o., vinařství Jiří Šilinek, Réva Rakvice - sklep Pavlov, vinařství Topolanských, Vinařství Pavlov, vinařství Zatloukal a vinařství Zlámal).

Otevřena bude samozřejmě také obecní vinotéka v budově obecního úřadu. Součásti akce bude také výstava unikátních fotografií s tématikou vína a vinic z Pálavy a celé Moravy. Výstava bude umístěna ve „Vinařském domě" p. Zatloukala v ulici Na návsi.

Zde bude také informační centrum, kde si návštěvníci zakoupí vstupenku, obdrží skleničku a mapku sklepů. Vstupné je 490,- Kč a zahrnuje poukázku na volnou degustaci, degustační skleničku a dobropisy na odběr vína v některém z výše jmenovaných vinařství v ceně 300,- Kč. Vstupenky se budou prodávat od 11:30 do 17:00 hod.

Pavlov je jednou nejvýznamnějších vinařských obcí jižní Moravy, známou již ze 13. století, tehdy největší v oblasti Mikulov. Právě zde byla doložitelně poprvé na našem území pěstována réva vinná. Přinesla ji sem římská X. legie císaře Marca Aurelia, která vybudovala u Mušova pod Pálavou předsunutou vojenskou stanici. Ochutnávku vín „otevřených sklepů" mohou návštěvníci spojit s prohlídkou tohoto historicky velmi atraktivního prostředí se zříceninou hradu a unikátní přírody chráněné krajinné oblasti Pálava.

Srdečně zveme všechny ty, kdo mají rádi dobré víno i výbornou moravskou kuchyni, nabízenou v místních restauracích. Pavlovští vinaři se těší na Vaši návštěvu a doufají, že se pro Vás stane mimořádným zážitkem, který si nenecháte ujít ani v dalších letech.

Případné objednávky či žádosti o bližší informace adresujte na e-mailové adresy: pavel.krska@tiscali.cz (ing. Pavel Krška - předseda sdružení Vinitores Palaviensis); josef.abrle@tiscali.cz (Josef Abrle, místopředseda); g.ilias@quick.cz (Georgios Ilias, místopředseda); podatelna@obec-pavlov.cz (obecní úřad Pavlov).

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2101x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5