O Víně

29.11.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Projekt rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě, informace vinařům

Národní vinařské centrum ve Valticích spolu Vinařským fondem České republiky realizují v letošním roce rozsáhlý program podpory českého a moravského vinařství. Jedním z projektů tohoto programu je také Projekt rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě, do kterého je zapojen také Jihomoravský kraj spolu s Nadací Partnerství a Agenturou rozvoje cestovního ruchu Jižní Moravy. Cílem realizace tohoto projektu je vytvoření komplexní databáze služeb vinařské turistiky a jejich ucelená propagace.

Na webových stránkách www.wineofczechrepublic.cz jsme vytvořili v sekci Víno a turistika představení projektu vinařské turistiky, které o průběhu realizace projektu blíže informuje.

V rámci projektu vytváříme v této fázi tři základní databáze:

1) Společná databáze vinařství / vinných sklepů a vinoték ve vinařských oblastech. Prosíme vinaře, aby si ověřili, jestli jsou v databázi zařazeni. Pokud ano, aby prověřili svůj záznam a zadali nové položky týkající se vinařské turistiky (možnost ubytování, programů pro turisty, informace o nabízených protorách pro ochutnávku a posezení atd. atd.; případně svůj záznam upravili (tlačítkem >>Edituj záznam pod tabulkou záznamu). Je možno samozřejmě zařazovat také nové vinné vinařství, vinné sklepy či místní, firemní oblastní vinotéky.

2) Databáze vinařských muzeí.

3) Databáze vinařských zajímavostí.

Žádáme všechny vinaře, provozovatele prezentačních vinných sklepů, vinoték ve vinařských oblastech o spolupráci při naplňování těchto databází.

Zápisem bude Vaše firma zařazena do oficiální databáze služeb vinařské turistiky, která bude v rámci projektu propagována na internetu a prostřednictvím tištěných materiálů.

O průběhu realizace Vás budeme informovat na webových stránkách www.wineofczechrepublic.cz.

V případě dotazů se obracejte prosím na Ing. Michala Solaříka, manažera projektu, tel. 519 352 072.

Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra

Email: michal.solarik@vinarskecentrum.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2381x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5