O Víně

12.12.2006 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Projekt rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě

Národní vinařské centrum ve Valticích spolu Vinařským fondem České republiky realizují v letošním roce rozsáhlý program podpory českého a moravského vinařství. Jedním z projektů tohoto programu je také Projekt rozvoje a podpory vinařské turistiky na Moravě, do kterého je zapojen také Jihomoravský kraj spolu s Nadací Partnerství a Agenturou rozvoje cestovního ruchu Jižní Moravy. Cílem realizace tohoto projektu je vytvoření komplexní databáze služeb vinařské turistiky a jejich ucelená propagace.

V rámci projektu nyní probíhá mapování nabídky služeb pro turisty a na jejím základě vytváří Národní vinařské centrum základní témata turistické nabídky, která budou od příštího roku propagována. Jsou to především vinařské stezky, vinařské zajímavosti a muzea a v neposlední řadě události, jako vinobraní, výstavy vín, dny otevřených sklepů a podobně.

V této fázi vytváříme tři základní databáze:

1) Společná databáze vinařství / vinných sklepů a vinoték ve vinařských oblastech. Je možno, jak aktualizovat údaje, tak zařazovat nová vinařství, vinné sklepy či místní / firemní / oblastní vinotéky.

2) Databáze vinařských muzeí.

3) Databáze vinařských zajímavostí.

Všem vinařům, provozovatelům prezentačních vinných sklepů, vinoték ve vinařských oblastech a provozovatelům muzeí a vinařských zajímavostí nabízíme spolupráci a možnost registrace v těchto databázích. Do projektu se mohou zapojit také Turistická informační centra a registrovat vinařské zajímavosti z regionu, ve kterém působí.

Co tato registrace a zapojení do projektu vinařům přinese? Kromě propagace v sekci „Víno a turistka" a „Adresář vinařů" chystá Národní vinařské centrum vydání mapy a tištěného průvodce po vinařstvích a vinných sklepech Moravy, který bude distribuován na veletrzích cestovního ruchu, v knihkupectvích a vinotékách v České republice. Do průvodce budou zařazeny pouze vinařství a vinné sklepy, které se zaregistrují na webových stránkách www.wineofczechrepublic.cz.

Součástí projektu je i tvorba databáze vinařských muzeí a vinařských zajímavostí - pokud máte námět na zařazení tohoto objektu do databáze, prosím učiňte tak přes příslušný formulář, nebo nás na vinařskou zajímavost z Vašeho okolí upozorněte e-mailem či telefonicky.

Jak při registraci postupovat?

1) Otevřete si stávající adresář vinařů.

2) Pomocí vyhledávání prověřte, jestli Vaše firma již v adresáři je.
a) Pokud ano, aktualizujte své údaje, případně přidejte nové údaje (při zobrazení údajů o firmě kliknutím na odkaz >>Editovat tento objekt pod tabulkou vinařské firmy). Můžete také rozšířit typ svého záznamu - není jako „vinařství", ale také jako „vinný sklep" či „vinotéka"; dále přidat fotografie atd.
b) Pokud ne, prosím zadejte kompletní nový záznam kliknutím na odkaz „Přidej odkaz do katalogu".

3) Po zadání změn se Vám zobrazí náhled formuláře ke schválení. Tento odešlete a po schválení administrátorem webu se záznam projeví na webové stránce.

Je samozřejmě také možné, abyste záznam aktualizovali i telefonicky spolu s manažerem projektu ing. Michalem Solaříkem. Pouze pevná linka - 519 352 072 a denně mezi 8:00 a 16:00 hod.

Na webových stránkách www.wineofczechrepublic.cz jsme vytvořili v sekci Víno a turistika představení projektu vinařské turistiky, které o průběhu realizace projektu blíže informuje.

O další informace žádejte také manažera projektu, Michala Solaříka buď elektronicky na adrese: michal.solarik@vinarskecentrum.cz, nebo telefonicky 519 352 072; mobil: 602 470 261

těšíme se na spolupráci

ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra
ing. Michal Solařík, projektový manažer

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2193x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5