O Víně

11.01.2007 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Krajem vína - nová edice propagačních materiálů vinařské turistiky

Světlo světa spatřila nová edice tiskovin propagujících vinařství a především vinařskou turistiku na Moravě, která se svou uceleností a rozsahem stane jistě dobrým průvodcem milovníků vína a neměla by chybět v „kapse" žádného návštěvníka jižní Moravy. S těmito materiály se budete moci poprvé seznámit na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR, kde je bude Národní vinařské centrum prezentovat v sekci vinařské turistiky na společném stánku Jihomoravského kraje v pavilonu "V", stánek číslo 049 a 051.

Pro turistickou sezónu 2007 připravilo Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje obsáhlý soubor propagačních materiálů s názvem Krajem vína věnovaný vinařské turistice na jižní Moravě. Jedná se o první souhrnný počin v propagaci vinařské turistiky na jižní Moravě, v němž se snoubí soudobé marketingové pojetí propagace cestovního ruchu s tradičním pohledem na moravské vinařství jako na jedinečné dědictví a zdroj inspirace, ale také jako na precizní moderní odvětví, které je připraveno splnit požadavky současného cestovatele objevujícího „vždy něco nového".

Edice Krajem vína zahrnuje soubor čtyř map vinařských podoblastí vydávaný v celkovém nákladu 40 000 ks, mapu Moravské vinařské oblasti v nákladu 30 000 ks, reprezentační katalog vydaný v nákladu 4 000 ks a informační letáček vydaný v nákladu 60 000 ks v pěti jazykových mutacích. Všechny vyjmenované tiskoviny budou oficiálně představeny turistické veřejnosti 11. ledna 2007 na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2007 a v pátek 12. ledna je pokřtí hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. Soubor tiskovin bude na jaře doplněn o souhrnného průvodce po vinařské oblasti Morava.

Kolekce Krajem vína seznamuje čtenáře, turisty a milovníky vína s vinařskou oblastí Morava od historie vinohradnictví datující svůj počátek k pobytu římských legií na jihu Moravy, přes poodhalení geografických podmínek pěstování vinné révy a přehled nejvýznamnějších moravských odrůd až po prezentaci atraktivních cílů vinařské turistiky, vinařských akcí, producentů vín a populárních Moravských vinařských stezek.

Svým členěním edice respektuje čtyři moravské vinařské podoblasti, podoblast Znojemskou, Mikulovskou, Velkopavlovickou a Slováckou. V jednotlivých materiálech najdou čtenáři nejen informace týkající se vinařství a vinařské turistiky, ale také pozvánku k návštěvě ostatních kulturně-historických památek našeho kraje a tiskoviny jsou tak komplexním průvodcem po Moravě neopomíjejícím žádnou zajímavost.

Všechny informace z edice Krajem vína budou pro nadcházející turistickou sezónu zveřejněny na oficiálním vinařském serveru www.vinazmoravy.cz v sekci VÍNO A TURISTIKA. Tiskoviny s titulem Krajem vína budou dostupné ve všech turistických informačních centrech jižní Moravy, ve vinotékách po celé České republice, prodejnách vín a všech dalších místech, kde se lze setkat s vinařskou kulturou jižní Moravy.

Edici tiskovin, které svým moderním a nezaměnitelným grafickým vizuálem oslovují cestovatele třetího tisíciletí, připravila pro Národní vinařské centrum Agentura Bravissimo, projekt vznikl na popud a s výraznou finanční podporou Vinařského fondu České republiky a Jihomoravského kraje. Dále se na jeho realizaci podílely Centrála cestovního ruchu Jihomoravského kraje a Nadace Partnerství.

Email: michal.solarik@vinarskecentrum.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2315x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5