O Víně

21.04.2007 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Otevírání Uherskohradišťských vinných stezek

Vážení milovníci vína, turisté i cyklisti, dovolte, abychom Vás pozvali na otevírání Uherskohradišťských vinných stezek a to v sobotu 21.4. od 9 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Po úspěšné podzimní akci Na kole vinohrady, nyní rozšiřujeme trasu Muškátu moravského a trasu Rulandského bílého o další dvě trasy a to o trasu Blatnického roháče a trasu Za historií a vínem. Tyto trasy Vás provedou po neobyčejně zajímavých a neznámých cyklostezkách ve vinicích, na nichž se můžete blíže seznámit s vinařskou tradicí regionu a při absolvování tzv. rodinné trasy se seznámíte navíc i s historickými památkami našeho kraje.

Akce je pořádána MIC Uherské Hradiště a vinotékou Vinárius s přispěním mediálních partnerů Dobrý den s Kurýrem, ČR 1 Brno a za finanční podpory Města Uherské Hradiště, Regionu Slovácko, Nadace partnerství a Vinařského fondu ČR.
Trasy a program je následující:

1. Stezka Blatnického roháče (49 km) start 9.30 hod.
Uherské Hradiště - Hluk farma (návštěva vinařské společnosti Víno Blatel a.s., prohlídka sklepa) - Blatnička (prezentace Vinařská společnost Blatnička, prohlídku Domu řemesel) - Blatnice pod Svatým Antonínkem (návštěva vinařské uličky - vinaři - p. J. Škopík, p. V. Masařík, p. F. Polehňa, pí. Cíchová ) - Uherský Ostroh prohlídka historických sklepů Lichtensteinů - Vinařství Vyskočil - Ostrožská Nová Ves (vinotéka U Svatého Vavřinca) - Uherské Hradiště.

2. Stezka Za historií a vínem (25 km) - rodinná trasa - start - 10.00 hod.
Uherské Hradiště - Staré Město (památník Velké Moravy, vinice SZŠ Staré Město) - Modrá (Archeoskanzen) - Velehrad (bazilika, vinný sklep) - Tupesy (Muzeum Tupeské keramiky) - Břestek - Buchlovice (zámecký park, zámecký sklep, Muzeum podhradí) - Zlechov - Staré Město - Uherské Hradiště. (vstupy do historických památek pro účastníky akce jsou zdarma).

9.30 hodin
Slavnostní zahájení a start první řady účastníků - Stezka Blatnického roháče

10.00 hodin
start druhé řady účastníků - Stezka Za historií a vínem - rodinná trasa

Účastníci jedou na vlastní nebezpečí.

Od 16.30 do 18.00 hod.
Kulturní program na Masarykově náměstí pro veřejnost a účastníky
- degustace vín Blatnický roháč
- degustace vín regionálních vinařů
- vystoupení folklorního souboru Pentla z Boršic

Startovní balíček stojí 80 Kč a obsahuje - mapu UHERSKOHRADIŠŤSKA a trasy, sklenici koštovku, košíček na skleničku, nálevku na víno, degustaci dvou vzorků vína v cíli. Účastníci trasy Za historií a vínem mají navíc zdarma vstup do uvedených památek.

Věříme, že v sobotu, kdy všichni budeme slavíme DEN ZEMĚ, si nenecháte ujít tuto ojedinělou cyklisticko vinařskou akci, která se také stane oficiálním otevřením vinařských stezek Uherskohradišťska.

Srdečně Vás za pořadatele zvou Renata Polišenská a Ivo Kaňovský z MIC Uherské Hradiště.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2344x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5