O Víně

07.05.2007 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Moravská vína uspěla při mezinárodním hodnocení v Bruselu

Vína z České republiky získala na Monde Selection Brussel 6 cenných medailí a zařadila se tak mezi světovou špičku.

Moravská vína zažívají úspěchy po celé Evropě a ani 46. ročník mezinárodního konkurzu vín Monde Selection Brussel, který se konal od 29. do 31. března 2007, nebyl výjimkou. Odborná jury složená z předních evropských znalců vína hodnotila vzorky z patnácti zemí celého světa. Punc výjimečnosti dodal soutěži také patronát O. I. V., Mezinárodní organizace révy a vína.

Nezávislý institut Monde Selection byl založen již v roce 1961 a je tak nejstarší a jednou z nejuznávanějších organizací na poli hodnocení kvality. Do svých testů institut zahrnuje vše od kosmetických výrobků, přes tabák a čokoládu až po alkoholické nápoje. A právě mezinárodní soutěž vín má mezi odborníky výborný zvuk.

Domácí vinaře v Bruselu reprezentovaly čtyři vinařské firmy. Ty na soutěži představily celkem 12 vzorků moravských vín. Z celkového počtu 137 udělených medailí si moravská vína odvážejí rovných šest: jednu bronzovou a pět stříbrných.

Oceněná vinařství a vína:

Oldřich Drápal
Rulandské šedé, slámové víno 2004 - stříbrná medaile
Tramín červený, slámové víno 2004 - stříbrná medaile
celkem přihlášené 2 vzorky

Moravské vinařské závody Bzenec, s.r.o.
EGO-Vin No. 69, Ryzlink vlašský, výběr z hroznů 2005 - stříbrná medaile
EGO-Vin No. 72, Veltlínské zelené, pozdní sběr 2005 - bronzová medaile
celkem přihlášené 3 vzorky

Spielberg CZ, s.r.o.
Rulandské bílé, pozdní sběr 2005 - stříbrná medaile
celkem přihlášené 4 vzorky

Znovín Znojmo, a.s.
Pálava, výběr z hroznů 2006 - stříbrná medaile
celkem přihlášené 3 vzorky

Nejen výsledky prestižního bruselského hodnocení prokázaly, že si moravští vinaři i ve velmi silné konkurenci dokáží vytříbeností svých vín zjednat oprávněný respekt. Úspěch domácích vín na mezinárodních soutěžích je v posledních měsících stále obvyklejší. Dvě prestižní stříbrné medaile získala na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde vína z Valtic a Znovínu. I další z prestižních světových soutěží Vinalies Internationales ocenila českou produkci. Naše vína získala cennou zlatou medaili, kterých bylo uděleno jen 204, a také stříbrnou. Nedlouho na to moravská vína triumfovala na mezinárodní enologické soutěži Vinitaly ve Veroně. Nelze se pak divit, že spotřeba vína v České republice stále stoupá a milovníci lahodného moku jsou velmi rádi, že kvalitu nemusí hledat nikterak daleko. Jsou zde totiž uznávaná Vína z Moravy a Vína z Čech.

Více informací o oceněných tuzemských vínech naleznete na www.vinazmoravy.cz www.vinazcech.cz.

(pk)
(tisková zpráva; zdroj: Omnimedia, Národní vinařské centrum)

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2299x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5