O Víně

08.05.2007 Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pozvánka na 40. ročník Valtických vinných trhů 2007

Společnost Valtické vinné trhy zve odborníky, ale i všechny milovníky vína a vinařskou veřejnost k návštěvě jubilejního v novodobé historii již 40. ročníku Valtických vinných trhů. Letošní ročník proběhne ve dnech 11. - 12. května 2007 a stejně jako v minulých letech se bude konat v nádherném prostředí jízdárny valtického zámku. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 11. května 2007 v 10 hodin. Pro veřejnost pak budou Valtické vinné trhy otevřeny týž den od 14 hodin, v sobotu od 10 hodin. Ukončení organizátoři předpokládají v sobotu kolem 22. hodiny.

Letošní ročník bude ve znamení „čtyřek" či „čtyřicítek". Degustační sklenička bude stát 40,- Kč a každý čtyřicátý návštěvník obdrží kupón na nákup vín se slevou 40 %. A čtyři archivní vína šampiónů z předcházejících ročníků půjdou do dražby. Dražit se bude v pátek 11. května 2007 od 17 hodin.

Chybět nebude samozřejmě ani cimbálová muzika a připraven je i další doprovodný program, ze kterého vybíráme promenádu valtických mažoretek.

Valtické vinné trhy jsou nejstarší a nejprestižnější výstava vín v České republice. V různých podobách se ve Valticích konají již od poloviny 19. století.

Organizátoři navazují na dávnou tradici v oblasti výstavnictví a propagace producentů vína, zároveň také umožňují tisícům návštěvníků, kteří do Valtic pravidelně přijíždějí, ochutnat ucelené kolekce odrůdových a přívlastkových vín našich i ze zahraničí. Desítky novodobých ročníků svědčí o dobře založené tradici vinařského výstavnictví.

V neposlední řadě chce Společnost Valtické vinné trhy vytvářet vhodné prostředí pro setkávání vinařských producentů, obchodníků s vínem a výrobců vín v nádherném prostředí zámecké jízdárny.

Neoficiální výsledky jsou ke stažení zde.

(pk)

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2105x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5