O Víně

08.05.2012 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 08.05.2012 07:00

Růžové letní mámení

Teplé letní večery lákají k příjemnému posezení s přáteli či rodinou a k tomu se báječně hodí nějaký lehký svěží drink nejlépe z růžového vína. Moravská a česká rosé vynikají svou elegancí a vytváří neopakovatelnou chuť léta, na kterou jen tak nezapomenete. Nebojíte-li se experimentů, nabízíme několik receptů osvěžujících rosé drinků. Odvažte se a vyzkoušejte růžové letní mámení.

1. Jarní probuzení
Ingredience: suchý moravský rosé sekt, hruškový sirup, ledová tříšť
Vzhled: kombinace lososově růžové barvy vína s bílou barvou kuličky z ledové tříště
Postup přípravy:
Do mixéru vložíme ledovou tříšť, hruškový monin a rozmixujeme na pyré. Poté navrstvíme do martiny sklenice a zalijeme růžovým sektem.

Hodnocení sommeliéra Milana Krejčího:
Velmi jemná vůně hrušek osloví především ženy. Vždyť tuto vůni vyhodnotily francouzské ženy jako nejvíce přitažlivou. Spojením suchého sektu s hruškovým sirupem vzniká velmi elegantní a osvěžující dlouho trvající chuť. Zpočátku se v ústech rozvíjí svěžest sektu, která následně po stejně svěží linii pokračuje dlouhou dochutí doprovozenou jemností hruškové chuti.

2. Lesní ticho
Ingredience: polosuchý moravský Cabernet Sauvignon rosé, borůvkový juice, led, perlivá voda
Vzhled: whiskovka, rubínová barva se mění směrem k okraji sklenky až do lososově růžové
Postup přípravy:
Do sklenice vložíme led, zalijeme do půlky borůvkovým džusem a dolijeme vínem a perlivou vodou. Jako ozdobu dáme několik borůvek.  

Hodnocení sommeliéra Milana Krejčího:
Rubínová barva se mění směrem k okraji sklenky až do lososově růžové. Cabernet Sauvignon se velmi dobře spojil s tóny čerstvých kanadských borůvek a borůvkového džusu. Výsledkem je velmi osvěžující lehká chuť, která vám dodá na letní rozpálené pláži klid a pohodu .

3. Ovocný ráj
Ingredience: polosladké moravské Zweigeltrebe rosé, jahody, borůvky, meloun, led z jemně perlivé vody, třešňový sirup
Vzhled: whiskovka se lžičkou uvnitř, vzhledně poskládané ovoce působí v prokladu s kostkami ledu velmi svůdně
Postup přípravy:
Do sklenice vložíme led z jemně perlivé vody, na něj na kousky nakrájený meloun, jahody, borůvky a zalijeme vínem. Vše zakápneme třešňovým sirupem.  

Hodnocení sommeliéra Milana Krejčího:
Vzhledně poskládané ovoce působí v prokladu s kostkami ledu velmi elegantně. Chuť je velmi svůdná a když zavřete oči, postupně na vaše chuťové buňky budou působit všechny ovocné ingredience. Celou linii chuti provází patrný tón zralého melounu, jako symbolu pravého léta. Jahody, borůvky a charakter polosladkého Zweigeltrebe tvoří skvělou sexy chuť, která vám může osvěžit protančenou letní noc.

4. Sladké snění
Ingredience: polosuchá moravská Frankovka rosé, plátky čerstvé hrušky, fialkový sirup, perlivá voda
Vzhled: čirý vzhled s půvabnou kombinací ledových kostek a jemných plátků hrušky
Postup přípravy:
Do sklenice vložíme led, plátky hrušky a do 2/3 zalijeme vínem. Poté dolijeme perlivou vodou a zakápneme fialkovým sirupem.

Hodnocení sommeliéra Milana Krejčího:
Čirý vzhled s půvabnou kombinací ledových kostek a jemných plátků hrušky. Jemné tóny jahod a červeného rybízu ve frankovce se elegantně a nenuceně spojily s chutí fialkového sirupu. Celková harmonie působí velmi elegantně a decentně, evokuje atmosféru emotivního koncertu vážné hudby pod širým nebem.

5. Růžové zrození
Ingredience: polosuchá moravská Frankovka, neperlivá voda, snítka šalvěje
Vzhled: nachově růžová barva s čirým Topem barevně osvěženým snítkou šalvějě
Postup přípravy:
Do sklenice vložíme led, zalijeme do ½ vínem, vložíme několik lístků šalvěje, dolijeme neperlivou vodou a ozdobíme snítkou šalvěje navrch.  

Hodnocení sommeliéra Milana Krejčího:
Velmi lehký a osvěžující styl. Bylinné tóny čerstvé šalvěje dodávají drinku nádech čistoty působící jako čerstvý horský pramen. Kombinace s bylinkovým Rajcem je harmonická a působí decentně a nenápadně.

Více informací o růžových vínech naleznete na http://www.ruzove.cz/.

Text a fotografie použity s laskavým svolením http://www.ruzove.cz/.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 8516x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5