O Víně

09.06.2011 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 09.06.2011 08:07

Autentisté v Brně již tuto neděli!

Jedinou letošní společnou degustaci vinařů ze sdružení Autentisté můžete navštívit v neděli 12. června v Besedním domě v Brně. Organizujeme ji ve spolupráci s restaurací Hansen a sdružením Slow Food Brno. Okus autentických vín uzavírá první ročník gastronomických slavností Jídlo z blízka.

Ochutnávku, která začíná v 15 hodin, doporučujeme spojit s obědem v restauraci Hansen v Besedním domě, kde můžete vyzkoušet speciální degustační menu připravené pro slavnosti Jídlo z blízka. Všichni hosté se vstupenkou na degustaci Autentistů budou mít výraznou slevu a menu pořídí za 495,- Kč (cena bez slevy je 695,- Kč). Další možností je zakoupení pasu na www.jidlozblizka.cz, který vám zajistí 50 % slevu na degustaci a výraznou slevu na menu v Hansenu i v ostatních 5 restauracích, jež se slavností Jídlo z blízka účastní. Další výhodou je, že pas platí pro dvě osoby. Stojí 444,- Kč (plus 83,-Kč poštovné).

Na ochutnávce vín Autentistů se budete moci osobně sejít se všemi členy sdružení, kterými jsou Petr Kočařík, Petr a Marek Korábovi, Jaroslav Osička, Richard Stávek, Ota Ševčík, Bogdan Trojak a Zdeněk Vykoukal.

Vína Autentistů se dokázala za poslední dva roky prosadit v rámci viných lístků řady předních českých restaurací jako jsou Le Terroir, Cafe Savoy, La Degustation Bohême Bourgeois, Fluidum, La Pizza Nuova etc. a ačkoli se jedná o malá vinařství, jejich vína se vyvážejí i do Itálie a nově i do USA. Svědčí to o tom, že právě přírodní, netechnologická vína obrážejí mnohem výrazněji specifika Moravy a pro svoji originalitu jsou zajímavá pro náročnější zahraniční klienty.

Na degustaci v Besedním domě bude mít každý vinař k dispozici vlastní degustační stůl, od něhož bude vína prezentovat. Pokud bude krásné počasí, přesuneme degustaci na dvoranu mezi Besedním domem a Pražákovým palácem.

Zvýhodněné vstupenky na okus je možné si zakoupit on-line již nyní na tomto místě. Cena v  internetovém obchodu je 250,- Kč (běžná cena 400,- Kč, s pasem 200,- Kč).

Datum: neděle 12. června 2011 od 15:00 hod.

Místo: Besední dům (Restaurant Hansen), Komenského náměstí 8, Brno

Počet příspěvků v diskuzi: 1  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3080x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5