O Víně

15.01.2010 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace: 15.01.2010 07:20

Pozvánka na degustaci Vinařství Koráb a Ekologického vinařství Josefa Aberleho

Přátelé a kamarádi, ano ano, čtete správně, budou 2 vinařství, celkem 11 vzorků. Obě vinařství jsou menší a tedy i počet aktuálně dostupných vín k ochutnání je menší. V žádném případě se však nebude jednat o srovnávací degustaci! Obě vinařství jsou velmi zajímavá a mají co nabídnout.

Vinařství Josef Aberle (Pollau) - Pavlov Biovína

Ekologická farma manželů Abrlových produkující vynikající BIO vína srdci Chráněné krajinné oblasti Pálava. Manželé Abrlovi jsou jediní, kteří v oblasti Pálavy hospodaří na celé výměře svých pozemků podle pravidel ekologického zemědělství. Hrozny vinné révy, které jsou zpracovávané na bio víno, se musí obejít bez použití enzymů, šlechtěných kvasinek a jiných podpůrných látek. Celý proces výroby bio vína je vlastně návratem k postupům, které se při výrobě vína využívaly dříve. Tím, že se BIO víno chemicky neupravuje, zůstává stále živé.

Vinařství Koráb - Boleradice Vína starých vinic

Cílem vinařství je nejen staré vinice zachovat, jako významný krajinotvorný prvek moravské dědiny, ale především vytvářet z hroznů těchto vinic zajímavá původní moravská vína. Kmeny vinných keřů ve stáří mezi 29 - 75 lety díky omezenému výnosu zaručují vynikající jakost hroznů. Červená vína nejsou filtrována, aby byl zachován jejich přirozený projev, plnost, barva a nebyla ochuzena o prospěšné látky.

Degustace se uskuteční 20. ledna 2010 v 18.30 hod. Ochutnáme 11 vzorků bílých a červených vín. Součástí ochutnávky je jako obvykle menší občerstvení. Všechna ochutnaná vína lze následně objednat za cenu, jako přímo od vinaře. Cena degustace je 200,- Kč. Rezervace co nejdříve a prosím závazně na info@anovino.cz.

Budeme se na Vás těšit na adrese: RECRUITER s.r.o., Sokolovská 106/42, metro C,B - Florenc.

Počet příspěvků v diskuzi: 1  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 4748x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5