O Víně

27.07.2004 Tomáš Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Jak je to s cenami vína v hypermarketech?

V poslední době můžete narazit na velké cenové rozdíly při nákupu vína. Očekávané zlevnění vína ze zemí EU a také z "Nového světa" (Chile, Argentiny, J.A.R., Austrálie atd.) se bohužel minimálně promítlo do ceny po vstupu naší země do Evropské unie. Většina dovozců včetně hypermarketů to zdůvodňuje velkými zásobami a jejich doprodejem za původní ceny. Tomu se dá věřit, ale už tomu nevěřím u některých nových lahví, které se objevily po avizovaném vstupu. Nebudu sahat do svědomí obchodníkům, vždyť nakonec rozhodne kupující (tedy my, milovníci vína) a je jen na něm, zda se otočí a půjde si vybrat jinde nebo zaplatí více. Přišel nám velmi zajímavý příspěvek, který se týká aktuálních cen a také i jednoho našeho příspěvku. Po malé redakční úpravě máte před sebou příspěvek od našeho čtenáře.
J.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dobrý den, po přečtení článku Ryzlink rýnský 2000 výběr z hroznů - Školní statek Střední zahradnické školy Mělník jsem vyhledal internetové stránky školy a na univerzální adresu skola@zas-me.cz napsal o zaslání nabídkového listu. Již druhý den jsem dostal odpověď a v příloze požadovaný ceník. Zarazila mě cena za Rýňák, která je vyšší, než vámi uváděná v Hypernově. No, jak je vidět marketing superobchodů nemá problém čas od času sklouznout na nákupní ceny, ne-li ještě níže. V Hypernově jsem se o tom přesvědčil nedávnou nabídkou vín. Odhodlal jsem se a vyrazil vstříc dobrodružství. Na obchoďák docela vkusně vyhlížející vinotéka umístěná přímo mezi regály s ostatním zbožím. Oko padlo na ceny a ty pak vyvolaly nákupní horečku. Ceny tak nízké, prostě bezkonkurenční... Např. J.P. Chenet za 99,- Kč, australský Cabernet zlevněn z necelých 300,- na 160,- Kč. Michlovský byl na lahvi o 20 levnější než v jeho internetovém obchodě. Zaplnil jsem nákupní koš a směřoval k pokladnám. Cestou domů jsem vzpomínal, co vlastně mám v kufru, mysl se začala uvolňovat. Když jsem to dotáhl domu, těšil jsem se nad hromádkou celý večer. Jen ženě jsem neprozradil konečný účet, jen to, že to bylo opravdu levné.
Závěrem bych chtěl pochválit Mělnickou školu za rychlé jednání v době letních prázdnin, kdy to nebývá pravidlem a obchoďáky, které nám občas udělají radost. V připojeném obrázku najdete nabídkový list.

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3531x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5