O Víně

24.08.2004 Jarda Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pozvánka na 50. Vinobraní v rakouském městě Retz 24. - 26. září 2004

Ahoj,

posílám upozornění na velmi dobré setkání vinařů a milovníků vín v proslulém vinařském městě Retz v Rakousku, asi 7 km od Znojma.

Tradiční 50. ročník vinobraní se letos koná ve dnech 24. - 26. září 2004, tedy po vinobraní ve Znojmě. Celá akce proběhne na krásném náměstí, degustují se vína ze širokého okolí a je to něco jiného nežli tradiční Znojemské vinobraní s množstvím mnohdy pochybných atrakcí, stánků a vůbec jarmarku co k vínu nepatří.

Zde (v Retzu) se na kšeft moc nehledí, ale opravdu jen na vychutnávání celé škály dobrých vín místních i vzdálenějších vinařů. A opravdu je co ochutnávat! Vína prodávají přímo výrobci, burčáku je málo, většinou tu nejsou žádní překupníci a stánkaři. V tradičním vinařském průvodě, hornickém trhu a velkolepém šenkování letošního vína ožívají staré
vinařské tradice.

K vrcholům patří obrovský ohňostroj a obě městské kašny, z nichž po celý jeden den nevytéká voda ale víno (!!!!!). To je pravda, loni jsem si to odzkoušel. Kdo by chtěl následující den prožít sportovně, najde velkou nabídku příležitostí: jízda na koni, střelba z luku, plavání a tenis a samozřejmě nádhernou turistickou stezku s dvaceti informačními tabulemi.

Retz je navíc křižovatkou vícero tématických cyklistických tras první mezinárodní cyklistické sítě "Retzer Land - Znojemsko".

Zdraví Jarda

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3078x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5