O Víně

07.09.2004 J. Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pozvánka na Prezentaci vín pana Petra Bízy z Čejkovic - dnes 7. září v Praze

Od spřízněných duší ze "Spolku přátel vína", provozujících Vinný sklep Lustermannský v Praze jsme dostali pozvánku, kterou uveřejňujeme v původním znění:

Dovolte, abychom Vás dnes od 18:00 hodin pozvali na prezentaci vinařství Petr Bíza - Čejkovice. K ochutnání bude průřez produkce cca 12 vzorků vč. ledového vína.

Rodinná vinařská firma pana Bízy byla založena v roce 2000, ale navazuje již na třetí vinařskou generaci. Firma se nachází v obci Čejkovice, která je jednou ze tří největších vinařských obcí v ČR.

Obdělávané vinice leží na jižních a jihovýchodních svazích, na středně hlubokých propustných vápenitých půdách. Tyto půdy dodávají vínu typické odrůdové charaktery, plnou kořenitou chuť, která je doprovázena příjemnou kyselinkou. Firma obdělává 10 000 keřů révy vinné a zaměřuje se na výrobu vysoce kvalitních vín jakostních, přívlastkových a archivních. K vysoké kvalitě vín přispívá zpracování hroznů moderní technologií řízeného kvašení - rychlé zpracování hroznů s minimálním přístupem vzduchu, odkalování, zakvašování čistou kulturou kvasinek, řízení teploty při kvašení a u červených vín biologické odbourání kyseliny jablečné.

Vína pana Bízy jsou odrůdově typická, chuťově čistá, plná a aroma nabízí širokou škálu ovocných vůní a chutí.

Doporučujeme.

Hmmm, tak - pokud tam někdo vyrazíte, dejte nám o svých dojmech vědět!

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3196x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5