O Víně

16.11.2004 Petr Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Výstava Mladá vína ročníku 2004, konaná 11.11. 2004 v Praze

Dne 11.11.2004 se konala první výstava mladých a martinských vín s ambicí pravidelně pořádané celostátní přehlídky těchto vín ve vinném sklepě Lustermannském v Praze.
Tato přehlídka pořádaná s podtitulkem "...mladé víno - sotva zrozená krása" se zdařila, byť byla částečně poznamenaná skutečností, že klimatické podmínky letos nedovolily mnohým výrobcům mladá vína k uvedenému datu nalahvovat.

Přesto se našli odvážní, a patří jim za to dík, kteří se rozhodli na výstavu dát svá vína, ačkoli ještě nebyla ve zcela vyšlechtěném stavu - některá byla poněkud kalnější, se sedlinou, případně přesířená a pod. I taková vína však patří k tomuto období mladých vín, a zvláště letos... Nehledě na to však můžeme říci, že na výstavě se nám objevila vína skvělá, která svědčí o vysokých kvalitách jejich tvůrců.

Lze takto jmenovat v anketě nejlépe hodnocené vinaře, pány Jiřího Horta z Dobšic u Znojma, Bronislava Vajbara z Rakvic, Pavla Bindera z Rakvic a Petra Bízu z Čejkovic...

Lze říci, že celkový počet vzorků 44 nebyl sice podle našich původních představ, ale buďme shovívaví - každopádně nabídka stačila na poskytnutí reprezentativní informace o produkci mladých vín r. 2004 v ČR, a o to nám šlo.

Budeme se tedy těšit na příští ročník. Zdá se, že naši ochutnávku mladých vín pražští návštěvnívi ocenili.

p. Jan Horešovský

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2993x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5