O Víně

22.03.2005 J. Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pozvánka na Ochutnávku výbraných vín - prezentace Vinařství Binder a Vinařství Vajbar (Rakvice 24.3. 2005 v Praze

Přímo ze Spolku přátel vína jsme obdrželi pozvánku na zajímavou akci, kterou po redakční úpravě zvěřejňujeme ve zkráceném znění.


Vážení přátelé ve víně,

dovolujeme si Vám zdarma nabídnout prezentaci dvou zajímavých vinařství: Pavel Binder (člen sdružení VINSTARS Rakvice) a Bronislav Vajbar, Rakvice.
Akce proběhne dne 24.3. 2005 v 18 hodin ve vinném sklepě Lustermannském v Míšeňské 8 Praha 1.

Podmínkou účasti je registrace počtu osob na adrese: http://www.misenska.cz respektive přímo na http://www.misenska.cz/admin/reg.asp?actionid=Binder. Množství zúčastněných osob limitujeme počtem 60, osoby přihlášené po naplnění této kapacity dostanou od nás informaci, že se zúčastnit nelze. Návštěvníkům se předem omlouváme za mírně snížený komfort v přístupu - objekt na uvedené adrese se rekonstruuje.

Vinařství pana Bindera bylo založeno v roce 1999 a sídlí ve vinařské obci Rakvice. V současné době obhospodařuje cca 3 ha plodných vinic a 1,5 ha mladých vinic, ze kterých vyrábí regulováním výnosů vína nejvyšší kvality. Jeho specialitou je výroba bobulových výběrů a ledových vín. Jeho vína jsou pravidelně oceňována medailemi na prestižních výstavách. K ochutnání a k limitovanému nákupu při akci budou tato jeho vína za sníženou cenu.

Vinařství pana Vajbara sídlí rovněž ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické podoblasti. Firma byla založena v roce 1994, za účelem pěstování vinné révy a následné výroby a prodeje vína. V současné době pan Vajbar obhospodařuje 17 ha vinic, ze kterých vyrábí jakostní vína odrůdová. Z nejlepších viničních poloch se vybírají hrozny, z nichž se pak vyrábějí vína vyšší kvality.

Vzorky na ochutnávku a ke koupi limitovaného množství při této ochutnávce za speciální cenu.

Příjemný zážitek přeje
Jan Horešovský, Spolek přátel vína
tel. +420 736 504 032
Míšeňská 8, Praha 1 Malá Strana

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 3031x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5