O Víně

01.03.2006 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

Pozvánka na Přehlídku vín z Němčiček

Přímo ze Spolku přátel vína jsme obdrželi pozvánku na zajímavou akci, která se uskuteční v pátek 3. března 2006.

Přijďte ochutnat vína na výstavu z cyklu malých ochutnávkových výstav majících za cíl zmapovat postupně vybrané vinařské obce či některé vinařské enklávy.

Němčičky jsou důležitou vinařskou obcí s hlubokou historií pěstování révy vinné. O počátcích vinařství zde se dovídáme již z Horenského práva z první poloviny 15. století, které bylo jako jedno z prvních psáno pro Němčičky poprvé v češtině. Vinařské tratě obce Němčičky se nachází ve Velkopavlovické podoblasti. Díky vlnitému reliéfu, četným příkrým jižním svahům a vynikající bonitě půdy, jsou Němčičky předurčeny k výrobě výborných červených vín. Daří se zde zvláště odrůdám Frankovka, Svatovavřinecké, André a Modrý Portugal. Z bílých odrůd vynikají zvláště Tramín červený, Veltlínské zelené, Muškát moravský, Neuburské. K Němčičskému vinařství neodmyslitelně patří kultura v podobě folklóru, návštěv vinných sklepů, prohlídek vinic a podobně. S tím souvisí zbudování Obecní vinařské stezky, která zavádí turisty a ostatní návštěvníky přímo do vinic a pomocí informačních panelů informuje o nejvýznamnější části, srdci, vinorodé Moravy. Z viničních tratí katastru obce se naskýtají vynikající panoramatické pohledy na Karpaty, Lednicko-Valtický areál, Pálavské vrchy. Přijďte se seznámit s výrobci a víny této malé, ale významné vinařské obce, která se může pochlubit největší plochou vinic v přepočtu na jednoho obyvatele.

Přehlídka je nesoutěžní. Vinaři mají možnost ke každému vzorku dát popis s hlavními údaji. Součástí údajů mohou být samozřejmě kontaktní údaje pro obchodní styk.

Při akci bude k dispozici jednoduchý katalog prezentovaných vín.

Seznam prezentovaných výrobců: Vinařství Stávek P+R, Kopřiva Boleslav, ZD Němčičky, Vinařství Slezák, Slovácký sklep, Stávek Jan, Horák Jan a další.

Spolek přátel vína
Míšeňská 8, Praha 1 Malá Strana
http://www.misenska.cz/
email: hores@misenska.cz

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2878x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5