O Víně

04.04.2006 my Aktivni: Ano Datum a cas publikace:

ProWein 2006 - důstojná reprezentace našich vín na mezinárodním fóru

Na letošním ročníku mezinárodního vinařského veletrhu ProWein se letos poprvé představila oficiální prezentace moravských a českých vín na národním stánku České republiky. Kromě Národního vinařského centra z Valtic, které stánek zaštiťovalo, zde svá vína představila čtveřice vinařských firem: Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská akciová společnost, VINIUM a.s., PATRIA Kobylí, a.s. a Zámek Mělník & vinné sklepy Jiřího Lobkowicze, s.r.o.

Náš stánek, který byl s velikostí 60 m2 a působivým grafickým řešením důstojným partnerem obdobných národních reprezentací dalších vinařských zemí střední a východní Evropy, sklidil velký zájem odborných návštěvníků a novinářů. Kromě budování povědomí o našem vínu se zde vinařským firmám podařilo získat dobré obchodní kontakty pro export našich vín.

ProWein patří k největším a nejuznávanějším veletrhům vína a destilátů ve světě, což dokládají i statistiky: letošního ročníku se zúčastnilo cca 2 900 vystavovatelů ze 46 zemí světa a za tři dny trvání navštívilo veletrh 28 tisíc návštěvníků převážně z řad profesionálů - obchodníků vínem, zástupců gastronomie a odborného tisku. Čistá výstavní plochou přes 37 000 m2 je letošní ročníku ProWein největší od prvního ročníku tohoto veletrhu v roce 1994.

Profily vystavovatelů:
Národní vinařské centrum, o. p. s.
Nezisková organizace se sídlem ve Valticích, která zajišťuje obecnou propagaci našeho vína na domácím i zahraničním trhu. Kromě provozování stálé degustační Salonu vín České republiky provádí vzdělávání laické i odborné veřejnosti v oblasti vína a degustátorství, vydává odbornou literaturu a úzce spolupracuje s Vinařským fondem ČR při propagaci našich vín. Vinařský fond také významě podpořil účast na letošním ročníku Proweinu.

Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská a.s.
Skupina Bohemia Sekt patří k předním producentům a obchodníkům s vínem na českém trhu. Ročně prodá kolem 35 milionů lahví vína. Skupině přísluší vedoucí místo v produkci sektů v České republice, v současnosti ovládá v tomto segmentu na 70 % tuzemského trhu.

PATRIA Kobylí, a.s.
Společnost se řadí k tradičním pěstitelům révy vinné a producentům kvalitního vína na Moravě. Firma hospodaří na ploše 152 hektarů a ročně vyrobí kolem 1 milionu litrů vína. Vína se značkou Patria Kobylí jsou určena především pro gastronomii a pro distribuci do specializovaných obchodů s vínem.

VINIUM a.s.
VINIUM je mladá dynamická firma navazující na historickou tradici pěstování vinné révy a výroby vína na jižní Moravě. Společnost obhospodařuje vinice o rozloze 466 ha a zároveň vykupuje vinné hrozny od řady svých obchodních partnerů, kteří pěstují révu na ploše více než 2000 hektarů.

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze, s.r.o.
Zámek v Mělníku a vinice patřící Jiřímu Lobkowiczovi se nacházejí v okolí soutoku dvou největších českých řek, Labe a Vltavy v místě s více než 1000-letou tradicí pěstování vinné révy. Na tuto tradici navazuje i šlechtická rodina Lobkowiczů, která vyrábí vína ze starých odrůd za pomoci nejmodernějších technologií.

Kontakt:
ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o. p. s.
Zámek 1
691 42 Valtice
e-mail: pavel.krska@vinarskecentrum.cz
tel./fax: (+420) 519 352 072, tel. přímý 519 352 882, mobil: 721 414 575

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2560x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5