O Víně

09.01.2004 J. Aktivni: Ano Datum a čas publikace:
Vína Nového světa

Pod odkazem Vína Nového světa najdete základní informace o této encyklopedii.

Název: Vína z Nového světa
Originální název: Wein – Die neue Welt (1999)
Autor: Jens Priewe
Překlad: Pavel Roth
Vydavatelství: Euromedia Group k.s. - Knižní klub (2003)
Počet stran: 168
Cena: 399,- Kč

Představovat autora Jense Prieweho je asi zbytečné. Tak velký počet publikací u nás asi nikdo jiný nevydal, pokud nepočítám naše autory. Tato kniha se přesně trefila do trendu posledních let. Velmi srozumitelnou a populární formou vysvětluje široké veřejnosti tajemství výroby vína z Nového světa. Pod tímto obecně používaným pojmem se uvádí země, které byly před dvaceti lety ve vinařském průmyslu neznámé a podceňované. A neprosadili se pouze nízkými cenami, ale novým přístupem k vínu a technologii výroby. Prodávají se stále ve větším objemu a to proto, že nejsou levná, ale protože jsou dobrá!

Tato velká publikace uvádí všechny důležité informace o vinařských oblastech, výrobcích vína a specialitách dané země. Když už jsme u zemí, hovoří se zde o Argentině, Chile, Kalifornii, Jižní Africe, Austrálii a Novém Zélandu. Jsou to státy, které jsou z Nového světa opravdu nejvýznamnější, ale dovedl bych si představit i další, např. Peru, Mexiko a Čínu, ale co není může být.

Publikace obsahuje přes 400 velmi kvalitních barvených fotografií, map a ilustrací. Najdete zde i několik družicových snímků a přesná demografická fakta. Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých zemí. Každá země je dále vysvětlena z pohledu pěstovaných odrůd révy vinné, vinohradnictví, sklepní techniky, složení půd, vinařích, vinařské legislativy a historie. Najdete také seznam s adresami největších vinařských firem a nejzajímavějších vín dané oblasti. Velmi srozumitelně je zde vysvětleno, proč se mohou vína z Nového světa pít mladé, proč archivací moc nezískají a proč se musí vína z Bordeaux minimálně 3 roky archivovat. Najdete také srovnání vůní vín z Nového světa s typickými evropskými víny. Knihu uzavírá autorův vlastní seznam špičkových produktů z uvedených zemí.

Tato kniha nepotřebuje žádné doporučení, není totiž na našem trhu nic jiného, co by se s touto knihou mohlo srovnávat. Všichni, kteří se zarazili při ochutnání vína z Nového světa jí určitě přečtou jedním dechem.
 

Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení článku: 2056x
Průměrná známka po 0 hodnoceních: -
 1    2    3    4    5