O Víně

Hustopeče


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Celková rozloha vinic [ha]: 856.1

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 258.5

Počet registrovaných pěstitelů: 295

Údaje z roku: 2007
Popis:

Hustopeče patří plochou svých vinic mezi největší vinařské obce v ČR (12. místo). Z 856 ha výměry tratí je osázeno 258,5 ha a registrováno zde mají 295 pěstitelů (Údaje jsou z konce roku 2007 a osázená plocha i počet pěstitelů za poslední dva roky mítrně poklesly).
Leckdo tratěmi tak blízko dálnice D2 pohrdá, ale já vždycky majitelům chatky a úzkého proužku vinice v impozatním svahu Staré hory nebo Růžen tiše záviděl.

Koncem roku 2008 proběhla na stránkách www.hustopece-city.cz výzva k diskusi nad změnami hranic viničních tratí. Změny v podstatě vyčlenily z tratí zalesněné kousky. Ale hlavně z toho bylo patrné, že někdy v posledních letech navrhli místní změnu názvů tratí, která ovšem čeká na schválení v příslušné novele. Mapy níže popisují tedy stav k roku 2004, který zůstává oficiálně platný do další novely Vyhlášky. V té novele, zdá se, bude trať Na výsluní přejmenovaná na Svahy (to mi nepřijde hezčí), naopak si v názvu polepšila trať U mlýnku - bude přejmenovaná na Vlčí obrázek (ovšem z trati zvyde jen středová nezalesněná část a spodní trojúhelníček přisedající k trati Starovice - Štarvicary), trať Stará hora spolkne i Starý vrch (okleštěný značně o stromy zarostlé plochy). Stráně se přejmenují na Souvratě (ubude lesík sousedící s terasami), Lísky se změní v Kamenný vrch a Králíček bude celý vyškrtnut.Stará podoblast do roku 2004: Velkopavlovická
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 3254x