O Víně

Hnanice


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Znojemská

Celková rozloha vinic [ha]: 196.2

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 161

Počet registrovaných pěstitelů: 19

Údaje z roku: 2007
Popis:

Hnanické trati Znovín začal propagovat až někdy kolem roku 2006. Proběhly zde rozsáhlé výsadby a instalace zavlažovací systémů. Výsadby jsou převážně mladé, modelace terénu spíš mírnější, přesto vína odtud vypadají velmi slibně.

Viniční trať Za sklepy byla později sloučena s tratí Knížecí vrch, stejně tak trať Pod skálou je nyní součástí trati Fládnická. Poloha U Chlupa na mé mapce není takřka vidět, je po obou stranách cesty k hraničnímu přechodu, sahá až k státní hranici, ale není zatím osázena v celé své ploše.

Znovín u trati U kapličky uvedl i několik podrobností: Podložím jsou vápenité spraše na písčitohlinitých zvětralinách Dyjského masivu. Půdní reakce je neutrální, v půdě je 15-25 % skeletu. V převážně nových výsadbách jsou odrůdy Zw, Svav, RM.

V Hnanicích sídlící vinařství Kořínek obhospodařuje 23ha vinic v polohách Fládnická (Vz), U chlupa (Rb, Sau, Svav) a Knížecí vrch (RR, RM). Z Fládnické nabízelo Frankovku vinařství Sklepy Svoboda.

Osazenost hnanických tratí utěšeně vzrostla: zatímco koncem roku 2005 vykazovaly 142 ha z celkové výměry 196 ha, tak koncem roku 2007 už to bylo 161 ha.

v souboru Podklady2 je text uvádějící podrobnosti o obci z pera Ing. ČepičkyStará podoblast do roku 2004: Znojemská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2971x