O Víně

Dyjákovičky


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Znojemská

Celková rozloha vinic [ha]: 267.1

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 58.9

Počet registrovaných pěstitelů: 7

Údaje z roku: 2007
Popis:

Zdejší sklepní ulička je prý jedna z nejzachovalejších v původním stavu nezničeném přestavbami. Též je to prý jeden z významných výchozích bodů několika vinařských cyklotras.

Ořechový vrch je prý podle Agrodružstva Vrbovec, které na zdejších tratích hospodaří, nejkvalitnější (daří se tu nejvíce tradičně RV, ale hodně se vysazují i Sau a Tr). Ořechový vrch je opravdu výjimečný terroir, ovšem z větší části neosázený (12ha ze 178), navíc osázené plochy nemají zrovna všude ideální orientaci, jižnější části by byly kvalitnější.

U sklepů je vyloženě skloněno k severu, SZ a SV, i když nijak prudce. Vinařství Hort odtud udělalo v ročníku 2005 Sauvignon a Tramín, Waldberg odtud dělal RR (vzhledem k orientaci trati považuji vysazení takových odrůd jako RR a Sau za...řekněme odvážné).

Do zdejšího katastru spadá i ten nejzápadnější pětiúhleník z trati Šác, jeho sklon i orientace jsou souměřitelné s osázenou částí Ořechového vrchu. Vinařství Hort odtud v ročníku 2006 vyprodukovalo nezvyklý MP06výb barrique. Moravské vinařské závody Hukvaldy odtud v řadě Winemaker selection nabízely Vz.Stará podoblast do roku 2004: Znojemská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 1561x