O Víně

Drnholec


Stát: Česká republika

Oblast: Morava

Podoblast: Mikulovská

Celková rozloha vinic [ha]: 347.3

Osázená registrovaná plocha vinic [ha]: 82.2

Počet registrovaných pěstitelů: 93

Údaje z roku: 2007
Popis:

Sídlo jednoho z nejodvážnějších a marketingově a designově nejprogresivnějších vinařství na Moravě - Nového vinařství a.s. Jakkoliv přeci jenom osobně tíhnu více k tradičněji a terroirově pojatým vínům, přeci jen se musím obdivovat jejich enthuziální dravosti, se kterou úspěšně jdou proti zdejšímu "střednímu proudu", to je ve zdejším prostředí, které přílišné jinakosti moc nepřeje, hodné potlesku. Více takových experimentů a pití vína bude pořád velká zábava.

Z polohy Výsluní se objevily přívlastky z Děvínu a Merlotu od Vinařství Kovacs, ale i Char od Tanzbergu. Z trati U křížku jsem zaregistroval Sz, opět od Kovacse, a Sau od Galantu.

Jinak má Drnholec clekem 93 registrované pěstitele a 82 ha registrovaných výsadeb z 347 ha celkové výměry tratí (údaje z konce roku 2007).

Nejpěknější se zdají polohy U křížku, Sluneční a Šibeniční vrch a část Výsluní dříve zvaná Nad blatama, ovšem prakticky všechny tratě vypadají velice dobře, nerozumím tomu, proč víc jak dvě třetiny výměry jsou v II. kategorii.

První mapa uložena i jako soubor v lepším rozlišení.Stará podoblast do roku 2004: Mikulovská
Legenda, vysvětlivky, tipy a zdroje k obcím a tratím:
odkaz zde
Soubory
 
   Název   Velikost 
  podklady.jpg   899.6 kB 
Počet příspěvků v diskuzi: 0  Vložit/Zobrazit příspěvek
Počet zobrazení stránky: 2666x